Hrvatska preokretom do pobjede nad Azerbajdžanom

Hrvatska nogometna reprezentacija došla je do pobjede nakon preokreta protiv Azerbajdžana rezultatom 2:1 u prvom susretu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine igranom na Maksimiru.

Hrvatska je teže od očekivanog došla do pobjede nad Azerbajdžanom kojeg vodi rođeni Zagrepčanin Nikola Jurčević. Vatreni su već u drugoj minuti imali lijepu priliku – Borna Barišić je odlično ubacio za Petkovića koji je uspio primiriti loptu, ali je izblokiran prilikom udarca. U 13. minuti gosti su imali stopostotnu priliku. Šejdaev je izašao sam pred vrata Hrvatske, ali je Kalinić to obranio.

Djelovali su nogometaši Hrvatske malo usporeno i izgubljeno na terenu početkom utakmice. Dosta puta su se našli u šesnaestercu protivnika, ali nisu uspijevali uputiti kvalitetan udarac. Šok na Maksimiru uslijedio je u 19. minuti kada je Azerbajdžan poveo iz kontre. Strijelac za goste bio je Ramil Šejdaev.

Primljeni pogodak probudio je nogometaše Hrvatske. Pred kraj prvoa poluvremena počeli su vršiti sve veći pritisak na obranu gostiju i iako to nije bila očekivana predstava domaćina, bilo je pitanje vremena kada će pasti pogodak.  Vatreni su izjednačili iz prekida u 43. minuti pogotkom Borne Barišića.

Oštro je Hrvatska ušla u nastavak utakmice. Dalićevi izabranici stalno su prijetili, ali nikako nisu uspijevali realizirati prilike koje su stvarali. Do vodstva od 2:1 Hrvatska je došla u 79. minuti utakmice, a  vrlo lijep zgoditak postigao je Andrej Kramarić.

Izbornik Dalić u ovom je susretu odlučio odmoriti Marcela Brozovića i Antu Rebića koji vuku manje ozljede, tako da su oni ostali na klupi. Hrvatska put u ovim kvalifikacijama nastavlja u nedjelju u 18 sati protiv Mađarske u gostima.

HRVATSKA: Kalinić – Brekalo, Ćaleta-Car, Vida, Barišić – Kovačić, Modrić, Rakitić – Kramarić, Perišić, Petković

AZERBAJDŽAN: Agajev, Garajev, Rahimov, Mammadov, Medvedev, Husejnov, Madatov, Šejdaev, Nazarov, Eddy, Richard Almeida