Hrvatska nakon nove drame upisala poraz na Wembleyju

Engleska je svladala Hrvatsku rezultatom 2:1 na Wembleyju u teškoj utakmici i Hrvatska je tako ispala iz elitne skupine Lige nacija.

Bilo je to furiozno otvaranje utakmice na Wembleyu. Nakon agresivnog početka Vatrenih i prilike Rebića u trećoj minuti, domaći su preuzeli inicijativu i zaredali s opasnim napadima. Englezi su preko Sterlinga, Kanea i Rashforda prijetili u više navrata.

Iako je Engleska bila bolji suparnik na terenu u prvom poluvremenu, odličnim obranama istaknuose  Lovre Kalinić te su mreže mirovale do kraja prvog poluvremena. Utakmicu je u 26. minuti morao napustiti Šime Vrsaljko zbog ozljede, a u igru je ušao Antonio Milić.

Dalić je na poluvremenu odradio drugu izmjenu – u svlačionici je ostao Ante Rebić, a na teren je istrčao Josip Brekalo.

Engleska je i u drugo poluvrijeme ušla bolje i lako su osvajali prostor, ali ubrzo su kažnjeni za sve promašaje. Sjajan pogodak za 1:0 postigao je  u 57. minuti Andrej Kramarić. Dalić je pogodio s izmjenom jer je Brekalo odlično pronašao prostor u šesnastercu, a Kramarić prevario Englesku obranu.

Vatreni su, za razliku od utakmice sa Španjolskom, ovoga puta nakon postignutog pogotka dobro izgledali na terenu i stvorili su još neke prilike, ali onda se Engleska vratila u 78. minuti. Lingard je iskoristio lošu reakciju obrane i lako zabio za izjednačenje.

U 85. minuti Engleska je prvi put povela na susretu. Dier je ubacio s lijeve strane iz slobodnog udarca u sredinu gdje je Kane ostao sam i lako prevario Lovru Kalinića.

ENGLESKA: Pickford – Walker, Gomez, Stones, Chilwell – Delph, Dier, Sterling, Rashford – Barkley – Kane

HRVATSKA: Kalinić – Vrsaljko, Lovren, Vida, Jedvaj – Brozović, Modrić, Vlašić – Rebić, Kramarić, Perišić