Hrvatska nadigrala europske prvake i bez poraza ide u drugi krug

Hrvatska je svladala Španjolsku rezultatom 23:19  u posljednjem kolu grupne faze Svjetskoga rukometnog prvenstva.

Španjolci su sjajno otvorili utakmicu forsirajući brzu igru te su došli do vodstva od 3:1, no Kauboji se nisu dali smesti. Dvama pogotcima Željka Muse izjednačili su na 3:3.

U prvom poluvremenu na vratima Hrvatske Šego je briljirao – prvih devet minuta upisao je četiri obrane, no njegovi suigrači to nisu najbolje iskoristili. Hrvatska je dosta pokušavala kroz sredinu preko Duvnjaka, dok su Španjolci demonstrirali brzu igru, bez nekog dužeg napada.

Pred kraj prvog poluvremena Španjolci su pali, dok je Hrvatska proigrala i pet minuta prije kraja došla do pet pogodaka prednosti. Do kraja poluvremena Španjolska je uspjela zabiti još dva pogotka, tako da se na poluvrijeme otišlo s prednošću Hrvatske 13:10.

U drugom poluvremenu Hrvatska je održavala predost stečenu u prvom. Bilo je puno natrčavanja po terenu i neiskorištenih kontri ponajviše kod Hrvatske, Kauboji osam napada zaredom nisu uspjeli zabiti. Ni Španjolska nije bila puno bolja, ali posljednjih pet minuta Španjolska je smanjila na -2.

Međutim, Hrvatska je na vrijeme napravila prednost pa nije došlo do triler završnice.

Kauboji su imali veliku podršku s tribina, a za igrača utakmice izabran je Željko Musa koji je odigrao sjajno.