Hrvatska na krilima Duvnjaka i Šege slavila nad Srbijom

Hrvatska je slavila u posljednjem susretu skupine A nad Srbijom rezultatom 24:21.

Hrvatska je u utakmicu ušla rasterećeno jer je osigurala drugi krug, dok se Srbija oprostila nakon jučerašnjeg poraza od Crne Gore.

Ipak, Srbija je bila poprilično nezgodan protivnik, imala je dobar dio susreta stvari u svojim rukama, ali je Hrvatska 15-ak minuta prije kraja napravila seriju 5:0 i došla do prednosti 17:14.

U 53. minuti Hrvatska odlazi na plus 4, što je do tada bila najveća prednost jedne momčadi u ovom dvoboju, a ubrzo Karačić pogađa za plus pet i tu je završena priča, mada je Srbija uspjela da se primakne na dva gola zaostatka na 4-5 minuta prije kraja.

Inače, Srbija je vodila 10:8 nakon pola sata igre i da nije bilo raspoloženog Šege na golu Hrvatske, tko zna kako bi se sve na kraju završilo.

Hrvatska je iskoristila kvalitetniji i širi roster, iskustvo kojim raspolaže i na kraju s tri pobjede odlazi u drugi krug Europskog prvenstva, te se izabranici Line Červara s pravom smatraju favoritom za jednu od medalja, piše Sportsport.ba.

Luka Stepančić i Domagoj Duvnjak postigli su po pet golova u pobjedi Hrvatske, dok je Šego skupio 15 obrana. U Srbiji je Lazar Kukić dao četiri, po tri gola Zoran Nikolić, Vanja Ilić i Bogdan Radivojević.