Hrvatska minimalno slavila protiv Cipra, Luka Modrić novi rekorder

Hrvatska je u drugom kolu kvalifikacija za SP u Kataru pobijedila reprezentaciju Cipra 1:0. Strijelac je bio Mario Pašalić u 41. minuti.

Nakon šokantnog poraza od Slovenije u prvom kolu Hrvatska nije imala pravo na još jedan kiks, a Zlatko Dalić je u odnosu na susret sa Slovencima promijenio pola momčadi.

Dalić je prebacio momčad u 4-3-3 formaciju, a Duje Ćaleta-Car, Mario Pašalić, Josip Brekalo i Ante Budimir bili su novi igrači u sastavu u odnosu na poraz kod Slovenije. Iz prvih 11 su ispali Domagoj Vida, Mateo Kovačić, Nikola Vlašić i Andrej Kramarić.

Nije ovo bila neka nezaboravna partija Hrvatske, daleko od toga, ali najvažnije u svemu je da su osvojena prva tri boda na putu za Katar. Hrvatska je ozbiljno i agresivno otvorila utakmicu. Modrić i društvo su na početku navalili želeći odmah dati gol i tako prelomiti susret protiv nedoraslog suparnika.

Oba bočna igrača Hrvatske, Barišić i Vrsaljko, bili su na početku veoma aktivni i opasnim ubačajima gađali su Pašalića i Budimira. Ipak, osim jednog pokušaja glavom Pašalića nekih većih šansi nije bilo. Hrvatska je imala kontrolu, ali je teško probijala zid gostiju. Cipar se jako pametno branio i Dalićevim igračima bio je problem pas igrom doći do prilike za gol. Zato su dva puta Modrić te po jednom Vrsaljko i Brozović uglavnom prijetili udarcima iz daljine.

Ipak, Hrvatska je koncem prvog poluvremena uspjela zabiti. Igrala se 41. minuta kad je Brekalo ubacio, Budimir je napravio pometnju u obrani Cipra koje je jako loše reagirala na centaršut i Pašaliću nije bilo teško da iz blizine s pet metara zabije glavom za 1:0. Bio je to prvi udarac Hrvatske u okvir vrata Cipra.

U drugom poluvremenu igra Hrvatske je bila puno lošija nego u prvih 45 minuta. Osim nekoliko solidnih pokušaja s boka i ubačaja nismo vidjeli baš ništa opasno od Dalićeve momčadi. Jednostavno, Hrvatska je prestala igrati i činilo se da želi do kraja zadržati minimalno vodstvo te tako zaključiti utakmicu, piše Index.

Ciprani su u drugoj polovici nastavka shvatili da Dalićeva ekipa nije bauk i počeli su sve više gledati prema naprijed. Opasno je bilo u 68. minuti kad je Duje Ćaleta-Car iz čista mira poklonio jednu loptu gostima. Bila je to situacija u kojoj su četiri Ciprana išli na dva hrvatska defenzivca, ali očajan zadnji pas spasio je Livakovića od velikih problema.

Do kraja utakmice više nije bilo uzbuđenja i Hrvatska je stigla do prve pobjede u kvalifikacijama.

Luka Modrić postao je rekorder po broju nastupa za Hrvatsku. Modrić je protiv Cippra stigao do svog 135. nastupa za Hrvatsku.

Pretekao je dosadašnjeg rekordera i bivšeg kapetana Darija Srnu.

Modrić je za Hrvatsku debitirao 1. ožujka 2006. pod vodstvom Zlatka Cice Kranjčara. Hrvatska je tada pobijedila Argentinu 3:2 u prijateljskoj utakmici u Baselu. Luka je u toj utakmici igrao do 84. minute, kada ga je zamijenio Jerko Leko.

Podsjetimo, Rusija je nešto ranije s 2:1 svlada Sloveniju.