Hrvatska kiksala u Azerbajdžanu: Vatreni remizirali protiv najlošije reprezentacije u grupi

Hrvatska nogometna reprezentacija je u petom kolu grupe E u kvalifikacijama za Euro 2020. odigrala 1:1 na gostovanju u Azerbajdžanu.

Vatreni su u petak odigrali sjajnu utakmicu u Slovačkoj, pa izbornik Zlatko Dalić nije želio ništa mijenjati i na teren je poslao isti sastav kao u toj utakmici.

Hrvatska je prvu pravu priliku imala u šestoj minuti. Modrić je pucao iz daljine, lopta je na putu do gola dirala jednog domaćeg braniča i umalo prevarila golmana Emila Balayeva.

Pet minuta kasnije dosuđen je jedanaesterac za Hrvatsku nakon što je Anton Krivotsyu igrao rukom u svom šesnaestercu. Siguran s bijele točke bio je kapetan Luka Modrić koji je tako na sjajan način obilježio svoj 34. rođendan.

Vatreni su jako brzo mogli doći i do novog pogotka. Ante Rebić se dva puta u dvije minute našao u sjajnim prilikama, ali njegove udarce oba puta brani golman domaćina.

Luka Modrić je na sjajan način obilježio svoj 34. rođendan

U 24. minuti je s malo veće udaljenosti dobro potegao Nikola Vlašić čiji udarac brani raspoloženi Balayev.

Azerbajdžan je prvu priliku imao u 33. minuti. Ramil Sheydaev je nakon kontre prošao po desnoj strani i šutirao, ali dobro postavljeni Dominik Livaković nogom brani njegov udarac.

Vlašić je opet pokušao u 42. minuti, ovaj put s ruba šesnaesterca, a njegov udarac ponovno brani Balayev.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena domaćin dolazi do izjednačenja, ali je gol Dimitrija Nazarova poništen zbog dubokog zaleđa.

Nikola Vlašić je imao nekoliko dobrih pokušaja u prvom poluvremenu, ali njegove udarce je obranio raspoloženi Balayev

Domaćin je početkom drugog poluvremena u nekoliko navrata priprijetio, ali nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti Livakovićev gol.

U 61. minuti je udarcem po zemlji s ruba šesnaesterca pokušao Bruno Petković, ali lopta odlazi malo pred vratnice.

Azerbajdžanu je u 67. minuti poništen novi pogodak. Opet opravdano, ovaj put se u zaleđu našao Mahir Emreli.

U 72. minuti domaćin dolazi do izjednačenja. Tamkin Khalilzada se prošetao kroz lijevu stranu hrvatskog šesnaesterca i zabio za 1:1. Domaćin je iskoristio pad u igri Hrvatske, a nastavio je prijetiti i nakon izjednačujućeg gola.

U 84. minuti je probao Josip Brekalo koji je ušao nekoliko minuta prije umjesto Karla Bartoleca, ali njegov udarac odlazi daleko preko gola.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao.

Hrvatska se nakon ove utakmice nalazi na prvom mjestu grupe E s 10 bodova, jednim više od Mađarske koja večeras od 20:45 dočekuju Slovačku. Azerbajdžan je ostao na posljednjem mjestu, ali je osvojio prvi bod u ovim kvalifikacijama.