Hrvatska glatko izgubila od Rusa na otvaranju novog Davis Cupa

Nakon što je Andrej Rubljov svladao Bornu Goju na startu Davis Cup dvobja između Hrvatske i Rusije, poraz je upisao i Borna Ćorić i to od Karena Hačanova koji je bio bolji u tri seta čime su Rusi došli do prvih bodova.

Hrvatska je upisala poraz na početku Davis Cup turnira u Madridu, bolja je bila Rusija koja je došla već nakon singla do vodstva 2-0, piše Sportnet.rtl.hr.

Rusi su nastupili bez Daniila Medvedeva, Hrvatska bez Marina Čilića, a potvrdilo se kako Rusija ima veću širinu, više kvalitetnih igrača te je upisala pobjedu. Najjači hrvatski adut u Madridu je par, ali da bi se nešto napravilo i iskoristilo tu prednost, treba doći i do koje pobjede u singlu. Protiv Španjolske to će biti još teže.

Ćorić je protiv Hačanova igrao ravnopravan meč, ali vidi se da nije u formi, niti igrački, niti fizički i da mu itekako nedostaju mečevi.

U prvom setu odluka je pala u tie-breaku gdje je Borna bio bolji sa 7:4, a ranije tijekom seta izvukao se iz dosta neugodne pozicije. Kod 4:3 vodstva Hačanova, bio je u zaostatku 0:40, uspio se spasti i na kraju u 13. igri doći do prednosti 1:0 u setovima.

U drugom setu Borna je izgubio servis kod 3:3, Hačanov odlazi do 5:3 i uzima set te poravnava na 1-1. Imao je Ćorić break loptu kod 4:3 i to je bila jedina prilika za povratak u set.

Odluka je pala u trećem setu gdje je Ćorić izgubio servis u sedmom gemu, prije toga je Borna spasio tri vezane break lopte kod 2:2, a nakon što je izgubio servis, nije uspio ponovno zaprijetiti povratkom u meč.

Hačanov je na kraju odnio pobjedu 6:7, 6:4, 6:4 i donio Rusiji drugi bod te pobjedu. Ranije je Andrej Rubljov porazio hrvatskog debitanta Bornu Goju.

Davis Cup, skupina B, prvo kolo Hrvatska – Rusija 0:2

Borna Gojo – Andrej Rubljov 3:6, 3:6
Borna Ćorić – Karen Hačanov 7:6(4), 4:6, 4:6