Hrvatska futsal reprezentacija upisala prvu pobjedu na EURO-u

Hrvatska futsal reprezentacija pobjedom je otvorila Europsko prvenstvo u Nizozemskoj. Hrvatski malonogometaši slavili su protiv reprezentacije Poljske rezultatom

Izabranici Marinka Mavrovića poveli su u osmoj minuti preko Mateja Horvata koji je postigao sjajan gol rabonom.

Poljaci dolaze do izjednačenja nakon pogreške spomenutog Horvata šest minuta kasnije, a strijelac je bio Holy. A odmah u idućem napadu Antonio Sekulić donosi novo vodstvo Hrvatskoj.

Povećanje vodstva na 3:1 Hrvatskoj donosi kapetan Franco Jelovčić koji je nevjerojatno pogodio iz mrtvog kuta u 17. minuti.

S ovim rezultatom otišlo se i na poluvrijeme.

U drugom poluvremenu, Poljaci su napravili pravi pritisak, ali Hrvatska se uspjela tome othrvati te upisati prvu pobjedu na prvenstvu.

U prvoj utakmici skupine C, favorizirana Rusija je s visokih 7:1 slavila protiv reprezentacije Slovačke.

A u idućem kolu koje se igra u utorak, Hrvatska će upravo protiv Rusije tražiti nove bodove. Susret je predviđen za 17:30 sati.