Hrvatska deklasirala Makedoniju

U susretu 1. kola drugog kruga europskog rukometnog prvenstva u Poljskoj, hrvatska reprezentacija je u Krakowu pobijedila Makedoniju 34:24 (17:13) ostavši u igri za plasman u polufinale.

Hrvatska je baš kao i protiv Islanda sjajno ušla u susret. Odabranici Željka Babića su nakon 10 minuta igre vodili 7:1 usmjerivši utakmicu prema pobjedi i osvajanju važnih bodova u borbi za polufinale. Na polovici drugog dijela Hrvatska je prvi put na utakmici imala i deset golova prednosti (28:18), koliko je bilo i na kraju susreta.

Izbornik Babić je izrotirao cijelu momčad, a do pobjede su ”Kauboje” predvodili Ivan Slišković sa šest golova, te Marino Marić i Manuel Štrlek sa po pet golova, dok je Mirko Alilović sakupio 11 obrana. Kod Makedonaca, koje vodi hrvatski stručnjak Ivica Obrvan, najefikasniji su bili Dejan Manaskov sa sedam i Filip Kuzmanovski sa četiri gola, dok njihov najbolji igrač Kiril Lazarov nije zabio niti jedan pogodak, prenosi Hina.

U drugom susretu iz ove skupine Francuska je deklasirala je Bjelorusiju 34:23 (20:15). Francuzi su sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješili u prvom poluvremenu kojeg su dobili 20:5.

Novi ispit, možda i ključni u borbi za polufinale, hrvatski rukometaši imat će u subotu protiv Francuske.

Na ljestvici vode Poljska, Norveška, Hrvatska i Francuska sa po četiri boda, no Poljaci i Norvežani imaju susret manje. Na začelju su Makedonija i Bjelorusija bez bodova.