Hrvati srušili moćni Bayern: Senzacionalni Rebić s dva komada riješio finale Njemačkog kupa!

Niko Kovač odveo je svoju momčad do titule Njemačkog kupa, a junak utakmice bio je fenomenalni Ante Rebić koji je Bayernu utrpao dva pogotka.

Niko Kovač je svoj trenerski mandat u Eintrachtu iz Frankfurta završio na najbolji mogući način osvojivši njemački Kup pobjedom u subotnjem finalu protiv svog budućeg kluba minhenskog Bayerna s 3-1, a junak susreta bio je hrvatski napadač Ante Rebić, koji je zabio dva pogotka.

Rebić je u 11. minuti u protivničkoj polovici presjekao loptu i potom je sa vrha kaznenog prostora zabio za vodstvo Eintrachta.

Bayern je poravnao na 1-1 golom Roberta Lewandowskog u 53. minuti. No, Rebić u 81. iz kontranapada ponovno donosi prednost Eintrachtu, a pobjedu je potvrdio Mijat Gačinović u sudačkoj nadoknadi (90+6).

Ovo je prvi trofej za Eintracht nakon 30 godina i peti naslov pobjednika njemačkog kupa (1974, 1975, 1981, 1988, 2018). Prošle godine Eintracht je u finalu Kupa izgubio od Borussije Dortmund sa 1-2, a i tada je Rebić bio strijelac.