HRK Široki – RA Izviđač 42:34 (FOTO)

ŠIROKI BRIJEG – U novoj širokobriješkoj dvorani, smještenoj uz ovdašnju poznatu obilaznicu odigrana je prva službena rukometna utakmica, a u istoj su se sastali HRK „Široki“ i RA „Izviđač“ iz Ljubuškog. Riječ je inače o zaostalom susretu 2. Kola Lige Herceg-Bosne, a ostat će zabilježeno kako je ista završena pobjedom domaće momčadi 42:34 (20:13).

Nakon što su gosti prvi poveli domaćin ubrzo pravi seriju 7:1 i stiže do sigurnog vodstva 7:2, svakako i pomalo neočekivanog, ali svakako zasluženog i tu prednost od 5-6 golova razlike drži cijelo poluvrijeme, te na odmor odlazi s vodstvom 20:13.

Slično kao i u prvom poluvremenu Ljubušaci postižu prvi gol i u nastavku dvoboja, ali nakon toga slijedi domaća serija od pet uzastopnih golova i uvjerljivo vodstvo od 25:14!

Prednost je kasnije povećana i do najuvjerljivije prednosti od 33:19, međutim u samoj završnici domaćin je fizički malo pao i dopustio gostima da ublaže poraz na konačnih 42:34.

Najučinkovitiji igrač domaće momčadi sa 7 golova bio je 16-godišnji Frano Slišković, dok su Tomas i Lasić pridodali po 6, a Mladen Mandić 5 golova. Na golu je isto tako briljirao raspoloženi Draškić sa 21 uspješnom intervencijom. Šarac je predvodio goste iz Ljubuškog sa 9 pogodaka, dok su po zgoditak manje zabili Prskalo i Hrstić.

Sve u svemu dopadljiva rukometna predstava dvaju iznimno mladih sastava i više nego zaslužena pobjeda mladih Širokobriježana koji već ove nedjelje u istoj dvorani igraju i utakmicu redovnog 4. Kola Lige Herceg-Bosne, a protivnik je momčad Neuma (ulaz je besplatan).

ŠIROKI BRIJEG – Dvorana SRC „Mandić“ na obilaznici. Gledatelja: 50. Suci: Branimir Bilić i Filip Dugandžić. Delegat: Ferdo Međugorac. Susret 2. Kola Lige Herceg-Bosne: Široki – RA Izviđač 42:34 (20:13).

ŠIROKI: D. Draškić, Ćorić, Lasić 6, M. Mandić 5, Soldo 4, Ćavar 1, Tomas 6, Sesar 4, Slišković 7, Draškić 4, Galić 1, Filipović 1, Kutle 1, A. Mandić 2, Kvesić. Trener: Mihovil Bilać.

RA IZVIĐAČ: Tomić, Pavlović, Prskalo 8, Šarac 9, Valjan, Boras 3, Hrstić 8, D. Mandić 3, Pavlak 1, Škobić, Mucić, Čolak, Zovak, Markić, Nižić 2, Mijatović. Trener: Slaven Tomić.