Horvat: Čudno mi je da su Francuzi izgubili tri razlike u samoj završnici

Hrvatska rukometna reprezentacija nije se uspjela plasirati na Olimpijske igre.

Na kvalifikacijskom turniru za odlazak u Tokio Hrvatska je u skupini s Francuskom, Portugalom i Tunisom upisala dvije pobjede, ali i završila na trećem mjestu kvalifikacijske grupe iz koje su put u Japan osigurali Francuska i Portugal.

Rukometaši Hrvoja Horvata kvalifikacijski turnir otvorili su porazom od Francuske, a potom pobijedili u dvjema preostalim utakmicama. Sve je u konačnici ovisilo o ishodu posljednjeg ogleda u grupi. Hrvatsku je u Tokio vodila pobjeda Francuske nad Portugalom i remi, a s francuskim porazom do sedam razlike na Igre bi otišli Portugalci i Hrvati.

Četiri minute prije kraja utakmice Francuska je vodila 28:25, ali su Portugalci serijom 4:0 u preostalom vremenu stigli do pobjede i Olimpijskih igara. Hrvatske na njima neće biti prvi put od 2000. godine.

Hrvoje Horvat kojem je ovo bio prvi ispit na izborničkoj funkciji prokomentirao je rasplet kvalifikacijske skupine, odnosno dramatičan poraz Francuske od Portugala kojim je Hrvatska ostala bez Igara.

Nisam gledao, čudno mi je da su tako izgubili tri razlike na kraju u samom finišu, jer Francuskoj se to ne događa. Pobijedili smo dvije utakmice na turniru, nismo njih i to nas je koštalo, izjavio je za Sportske novosti i zaključio:

Razočarani smo, ostaje nepopravljiv žal, nije nam lako u glavi u ovim trenucima, ali treba gledati naprijed. Drugo nam ne preostaje…