HOK Široki pobjedom nad Ljubuškim preuzeo vodeću poziciju

U 5. kolu 1. lige Federacije BiH, odbojkašice Hrvatskog odbojkaškog kluba Široki su u Ljubuškom svladale favorizirane domaće odbojkašice te pobjedivši u setovima 3:1 (30:28, 25:23, 21:25, 25:17) preuzele vodeću poziciju na prvenstvenoj ljestvici.

Igračice trenera Silvija Čolaka je u nastavku sezone očekivalo najteže gostovanje protiv favoriziranog OK Ljubuški, no najmlađa momčad prvenstva ‘pokazala je zube’ protivnicama te su odigrale odličnu utakmicu porazivši Ljubušanke.

Prvi set je bio veoma izjednačen, no s nekoliko ključnih poena pred sam kraj seta, Širokoriježanke su ga uspjele osvojiti rezultatom 30:28. U drugom setu također se vodila bitka za svaki poen, no mlade ‘Pinky-ice’ su uspjele i taj osvojiti rezultatom 25:23.

U trećem setu nešto bolje izdanje Ljubušanki te uspijevaju osvojiti set rezultatom 25:21 te ipak vraćaju nadu u preokret. No, odbojkašice Širokog su se ‘trznule’ u četvrtom setu te bez većih problema ga osvojile rezultatom 25:17 te upisale nove prvenstvene bodove. Ovom pobjedom HOK Široki je preuzeo vodeću poziciju u 1. ligi Federacije BiH.