HNS odbio minutu šutnje za Slobodana Praljka

Jučerašnje samoubojstvo generala Slobodana Praljka na Haškom sudu izazvalo je podijeljene reakcije u regiji, no složni su oko njegovih zasluga sinoć bili navijači Osijeka i Hajduka na Gradskom vrtu. S tribina su iskazali podršku generalu koji je u sudnici popio otrov nakon što je osuđen.

Osijek i Hajduk su prije utakmice minutom šutnje željeli odati počast generalu Slobodanu Praljku, ali je HNS to zaustavio, piše Dalmatinski portal.

U protokolu je već bila zapisana minuta šutnje, a onda je delegat utakmice Zoran Pandža nakon razgovora s Josipom Breznim to stopirao. Navodno su odluku donijeli iz straha od reakcije UEFA-e, koja zabranjuje i često kažnjava političke poruke na nogometnim utakmicama.

Splićani su inače slavili u ovoj utakmici s 3:1, a jedini gol za domaćina postigao je bivši napadač Širokog Brijega Mirko Marić.

Hajduk se ovom pobjedom pridružio Dinamu plasmanom u polufinale Kupa pošto su “Modri” jučer ranije sa 4:2 dobili Istru.