HKK Široki svladao Mladost i skočio na prvo mjesto

Košarkaši Širokog su u osmom kolu Prvenstva BiH u SD Pecara pobijedili Mladost rezultatom 86:74.

Domaćin je dobro otvorio utakmicu i na pogon Lovre Buljevića i Rashuna Davisa dobio prvu četvrtinu 26:14.

Kontrolirao je Široki veći dio druge četvrtine, ali se Mladost pred kraj poluvremena probudila i na predah otišla sa samo pet poena zaostatka.

Gosti se u drugom poluvremenu nisu predavali i nisu dopuštali Širokom da se previše rezultatski odmakne, a četiri minute do kraja došli su na samo poen zaostatka. Široki nije dopustio potpuni preokret, radi seriju 15:2 i utakmicu mirno privodi kraju.

Konačni rezultat na semaforu pokazivao je 86:74.

Domaćina je do pobjede predvodio Rashun Davis s 19 poena, sedam asistencija i pet skokova. Dario Drežnjak i Jure Zubac dodali su po 13, Josip Batinić 12 i Lovro Buljević 11 poena. Kod gostiju su se istaknuli Jovan Đorđević Marinković s 20 i Stefan Lakić sa 17 poena.

Široki je ovom pobjedom skočio na prvo mjesto, ali s utakmicom više od Sparsa kojima je odgođena utakmica protiv Čapljine.

18 komentara

• Zasto Covic ne dobije vecu minutazu? Takav talenat koji se niz godina isticao u igri kao najbolji i razina iznad ne bi trebao biti na klupi…steta..

• Čović koji je pokazao vec koliko moze u utakmici protiv Leotara i kojemu samo treba dati priliku i minutazu duzu od 2 minute i pokazao bi kvalitet…momak koji nije samo talenat nego igra srcem za Siroki vec skoro pa 10 godina
        Eto taj bola Čović

• Treba vujin sin talenat dobit minutazu tako pokupi minutazu od ostalih
    Tako talentirani sin mu steta da ne igra posto je najbolji cak i od Daria

• Pobjeda je pobjeda ali igra je kritična igramo bez playa i centra nemože Dario sam, crni bi trebao bit play ali on to nije samo nabija statistiku i uvik igra 1 na 5

• Koliko ja pratim kosarku vujin sin mjenja crnog da covjek malo odmori, kakve veze ima s mladjim Čovićem, al vama je ocito malo vrijedjati trenera pa ste sada malo otisli i dalje po maloljetniku ,ne valja sada Batinić, nije valjao giga, pljuvali ste kraljevića, karačića… Samo zato sto su vasi sugradjani… sve samo čista ljubomora i vaša sramota … a najgore sto se iscitavaju negativni komatari prema ovom svetom klubu jedne te iste bolesne osobe .. Čestitke momcima, sretno, samo dalje hrabro zanemarite ove zle jezike i dragi Bog vam dao snage

• Ja kada kazem da Čoviću treba dati prilike ne spominjem uopce Vujinog sina niti komentiram takve poteze. Samo smatram da bi se njemu onakvom trebala pruziti puno veca minutaza da uspije pokazat sta moze,a moze puno. Nije bio nikakav osudjujuci komentar nego cisto iznosenje misljenja i takodjer se pridruzujem cestitkama. Samo naprijed!!

• Što vam je, da uđe Čović kako bi tatin sin došao do izražaja? A to je trenutno prioritet, mora mali šutnuti 2,3 trice, a kakav je krajnji rezultat nebitno.

Cilj je srozati samopouzdanje ostalim mladim igračima i ubiti im volju za košarkom tako da i ono pola minute što uđu ne znaju da li su pošli ili došli, a šteta jako, jako kvalitetna mlada ekipa!

• Hahaha pajdo zasto se pravdas, prozirni su ti komentari ( njih vise) nazalost krijes se iza svetog imena a nisi mu do koljena. Jer da jesi napisao bi bravo momci, čestitam samo naprijed jer tako se bodri ova mlađarija i kad lete i kad su na dnu… Živio

• Taj mali Čović kada gledaš po nekim pisanjima ispalo bi da daje 50 poena u Ligi Herceg Bosne a decko ni tamo jos ne dobiva sam utakmice i ne donosi prevagu protiv amatera, talent je ali jos puno puno rada treba sa njim da bi bilo nesto tako da ne pisite gluposti i pustite mlade momke na miru