HKK Široki sezonu otvorio pobjedom nad Čelikom

HKK Široki slavio je rezultatom 70:59 u prvom kolu Košarkaškog prvenstva BiH igranom u subotu na Pecari protiv OKK Čelik.

Ovo je bila prva službena utakmica u sezoni i nimalo lak zadatak domaćima iako su bili favoriti. Široki je prvi put igrao u kompletnom sastavu i vidljivo je bilo da nedostaje uigranosti. Tek u posljednjoj četvrtini momčad Damira Vujanovića potpuno preuzima inicijativu i upisuje pobjedu.

Ekipe su u utakmicu ušle podjednako, a dosta promašaja i početničke greške mogu se pripisati nedostatku odigranih utakmica i pandemiji koronavirusa. Prva četvrtina završila je rezultatom 17:17.

U drugu četvrtinu Široki ulazi odlučnije i dvjema tricama Matea Čolaka dolazi do prednosti 27:19. Domaćini ne uspijevaju uspostaviti ritam tako da momčad Čelika stiže razliku i do kraja poluvremena prednost prebacuje na svoju stranu te se na odmor odlazi rezultatom 33:34.

Otvaranje drugog poluvremena ponovno pripada Širokom koji dolazi do osam poena prednosti (42:34), ali tu prednost ne uspijeva zadržati. Domaćini se pokušavaju odvojiti, ali momčad Čelika to ne dopušta i u posljednji period igre ulazi se s rezultatom 51:48.

Široki tek u posljednjoj četvrtini dolazi do dvoznamenkaste prednosti i uspijeva je održati do samog kraja susreta. Dvoznamenkasti kod domaćeg sastava bili su Lovro Buljević s 13, Rashun Davis s 12 i Jure Zubac s 11 poena, dok se kod gostiju istaknuo Milivoje Božović s 28 poena i 14 skokova.

Zbog pandemije koronavirusa, utakmica je igrana bez nazočnosti gledatelja.