HKK Široki prosuo +18 u Sarajevu

HKK Široki izgubio je rezultatom 80:74 u 4. kolu Košarkaškog prvenstva BiH protiv Sparsa nakon što je prokockao veliku prednost.

Široki je dobro otvorio utakmicu, a veliku prednost, koja je u jednom trenutku iznosila 18 poena, ostvario u drugoj četvrtini. Domaćini nisu uspijevali zaustaviti nalet gostiju tako da su Širokobriježani na odmor otišli s velikim vodstvo (31:43).

U drugom poluvremenu potpuno drugačija predstava. S dosta agresivnijom obranom i efikasnijim napadima domaćini su u trećoj četvrtini smanjivali razliku da bi početkom posljednje četvrtine došli na samo minus dva kada se u redove Širokog već uvukla nervoza.

Igralo se dosta neizvjesno u posljednjim trenucima susreta, a pola minute prije kraja Sparsi su prešli u vodstvo 76:74. Široki se nije uspio vratiti i Sparsi su na kraju zasluženo slavili rezutatom 80:74.

Rashun Davis predvodio je Široki s 21 poenom i 10 skokova, dok je kod domaćih najefikasniji bio Amar Gegić s 20 koševa.