HKK Široki poražen na gostovanju u Sarajevu

Košarkaši Širokog poraženi su 18. kolu ABA 2 lige na gostovanju kod Sparsa rezultatom 66:64.

U prvoj međusobnoj utakmici u ABA 2 ligi odigranoj na Pecari, slavio je Široki s 74:67, a gosti su i u ovu utakmicu ušli kao blagi favoriti zbog pozicije na tablici, ali i važnosti utakmice za Široki koji se bori za doigravanje.

Gosti su loše otvorili prvu četvrtinu. U prvih sedam minuta postigli su samo četiri poena, šut ih nije služio, a uz to su radili i mnogo grešaka u napadu. Tada Ivan Karačić ubacuje u brzinu više i sa šest poena podiže svoju momčad koja na prvu pauzu odlazi s rezultatom 12:12.

Početkom druge četvrtine bude se i ostali gostujući igrači te Široki odlazi na šest poena prednosti. Sparsi nisu dopustili da im gosti pobjegnu na veću razliku i preko Nedima Buze i Kenana Kamenjaša se vraćaju u utakmicu, a rezultat je i nakon drugih deset minuta bio izjednačen – 32:32.

Ivan Karačić bio je najbolji igrač Širokog u prvom poluvremenu

Široki početkom drugog poluvremena odlazi na pet razlike, ali tada Sparsi rade seriju 10:0 i momentum prelazi na njihovu stranu. Pred kraj četvrtine odlaze na sedam razlike, Jure Zubac tricom smanjuje na 51:47, a s tim se rezultatom ulazi u posljednjih deset minuta.

Sparsi su nastavili s boljom igrom i u posljednjoj četvrtini. Vodili su kroz cijelu četvrtinu, ali se gosti nisu predavali i dvije minute do kraja dolaze na samo poen zaostatka. Do potpunog preokreta ipak nisu došli jer Adin Vrabac pogađa za tri razlike, a Dario Drežnjak na drugoj strani promašuje šut za izjednačenje.

Sparsi su s konačnih 66:64 stigli do pete pobjede, dok je Širokom ovo bio osmi poraz u ABA 2 ligi.

Domaćina je do pobjede predvodio Nedim Buza sa 17 poena, dok je kod gostiju najbolji bio Ivan Karačić s 14 poena.

Široki u sljedećem kolu dočekuje drugoplasirani MZT.