Hercegovci s Biberonom osvojili Kutiju Šibica

Momčad Biberon Koestlina, pobjednik je ovogodišnjeg izdanja Kutije Šibica.

Finalni susret je za ljubitelje futsala u BiH bio posebno zanimljiv jer smo s jedne strane imali braću Suton, Josipa i Luku, Marina Sesara i Blagu Gašpara dok su na drugoj bili Skuhan, Jelić, Kahvedžić, Pantić i Bošković.

Na kraju je odluka pala nakon izvođenja sedmeraca, jer je u regularnom tijeku dvoboj završio 1:1. S obzirom na činjenicu da je na terenu bilo jako puno sjajnih, vrhunskih igrača, očekivano se teško moglo doći do gola.

Prilika je bilo i prije, kao i nakon gola, ali su obojica golmana Pavlović i Tomić bili na visina zadatka.

Ipak, u završnici prvog dijela Tomić je dugom loptom pronašao Boškovića ovaj glavom je loptu spustio za strijelca Igora Osredkara.

Samo tri minute igre u nastavku je bilo dovoljno da Luka Suton pogodi za 1:1. Suci su pustili malo oštriju igru što je opet dalo dodatnu draž finalu.

U završnici je momčad Kerschoffset Kamgrad bila oslabljena jer je Kristijan Pantić morao napustiti parket. Jedan udarac loptom u glavu je bio prejak.

U finišu su jedni i drugi probali dugim loptama nešto napraviti, ali se rezultat nije promijenio.

Prilikom raspucavanja sa sedam metara, sve je bilo gotovo nakon dvije serije, jer Čeh i Grbić nisu pogodili, za razliku od sigurnih, preciznih Jelovčića i Jelavića.