“Hercegovački Messi” učvrstio Posušje na vrhu poretka drugoligaškog juga

Nogometaši Posušja u sklopu 11. kola Druge lige FBiH – Skupina Jug slavili su uvjerljivu gostujuću 3:0 pobjedu protiv Kamešnice u Podhumu, a s obzirom da je Klis u ovom kolu bio slobodan momci s Mokroga Doca na taj su način dodatno učvrstili vrh prvenstvenog poretka.

Kapetan gostujuće momčadi Toni Kovač u 13. minuti nakon ubačaja Mandurića pogađa gol za početnih 1:0, a potom na scenu stupa “Hercegovački Messi”, odnosno Dominik Begić, koji je najprije u 29. minuti sam uzeo loptu i ispremješao domaću obranu pogodivši za 2:0, a svojim već 16-im golom u sezoni u 71. minuti susreta postavio i konačnih 3:0.

Sloga je u Uskoplju dobila derbi protiv Rame sa 4:1. Abazović je postigao dva gola, baš kao i Gvozden, no on je jedanput pogodio svoju, a drugi put protivničku mrežu, dok je strijelac za domaće bio još i Grubeša.

Susret Brotnja i Tomislava na čitlučkim je Barama okončan bez pogodaka, dok su Grude i Troglav 1918 igrali 1:1. Mario Mikulić je postigao gol za domaće, a Lovre Vukoja za goste iz Livna.

Neum je ostvario domaći 2:0 (Galić, Konjevod) trijumf nad Braniteljom, baš kao i Cim u srazu protiv Stoca (Marić, Jurić). Turbina je očekivano u Jablanici svladala posljednjeplasiranu Slogu iz Ljubuškog s 3:1. Keskin, Šćuk i Bekrić su postigli golove za Turbinu, dok je strijelac za Ljubušake bio Biško.

Rezultati 11. kola:
Kamešnica – Posušje 0:3, Brotnjo – Tomislav 0:0, Turbina – Sloga (Lj) 3:1, Sloga (U) – Rama 4:1, Grude – Troglav 1918 1:1, Neum – Branitelj 2:0, Cim – Stolac 2:0. Slobodan je bio Klis.