Hercegovački derbi oduševio 3000 gledatelja na Pecari! (FOTO)

Na Pecari je odigran susret 14. kola PLBiH između Širokog Brijega i Zrinjskog. Hercegovački derbi oduševio je 3000 gledatelja, a utakmica je okončana rezultatom 1-1.

ŠIROKI BRIJEG – Stadion Pecara. Gledatelja 3000. Sudac: Alečković (Sarajevo).

STRIJELCI: 0-1 Žuržinov (11), 1-1 Wagner (90+1).

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Diogo (od 71. Mišić), Brekalo, Ješe, Šilić, Marciano, Ivanković (od 58. Serdarušić), Wagner, Ćorić, Zakarić, Roskam (od 71. Varea). Trener: Branko Karačić.

ZRINJSKI: Hadžić, Šunjić, Džidić, Marjanović, Pehar (od 63. Bekić), Miličević, Stojkić, Žižović (od 75. Sušić), Žuržinov, Popović, Aničić (85. Markić). Trener: Slaven Musa.

Utakmica je dobro krenula za gostujuću momčad. Već u 11. minuti susreta Žuržinov trese mrežu Bilobrka za 0-1. Iako nije bilo organiziranog dolaska gostujućih navijača,  nakon tog pogotka nastala je erupcija oduševljenja na sjevernoj tribini gdje je bilo mnoštvo navijača Zrinjskog. U nastavku susreta potpuna dominacija domaćeg sastava. Širokobriježani su prijetili sa svih strana, no na poluvrijeme se odlazi rezultatom 0-1. U drugom poluvremenu Široki pojačava svoj pritisak, redaju se prilika za prilikom, ali bezuspješno, gostujući vratar brani i nemoguće. Ipak, u sudačkoj nadoknadi nakon velike gužve u šesnaestercu se najbolje snalazi Wagner i pogađa za konačnih 1-1.