Hat-trick sjajnog Bilbije za pobjedu Zrinjskog u gradskom derbiju

Zrinjski je pobjednik mostarskog gradskog derbija odigranog na stadionu HŠK Zrinjski. Plemići su uz hat-trick sjajnog Nemanje Bilbije slavili pobjedu nad Veležom uz rezultat 3:1.

Početkom prvog poluvremena Velež je dominirao, ali Zrinjski je stigao u vodstvo u 16. minuti. Nakon što je u šesnaestercu gostiju Filipović ukrao loptu Zeljkoviću, ovaj potonji ga je srušio, a sudac Peljto je svirao jedanaesterac.

Siguran izvođač s bijele točke bio je Nemanja Bilbija za vodstvo Zrinjskog.

Velež je dalje nastavio napadati, ali nisu uspijevali ugroziti Brkića niti naplatiti terensku incijativu.

Početkom drugog dijela, točnije u 51. minut bilo je već 2:0 za domaće.  Ivančić je ubacio, a preciznim udarcem glavom Bilbija postiže svoj drugi pogodak.

Isti igrač sjajnu igru okrunio je trećim golom sedam minuta kasnije. Nesmotrenost vratara Bobića, sjajni napadač Zrinjsko je znalački kaznio za velikih 3:0.

Velež je do kraja uspio postići počasni pogodak u 81. minut. Strijelac je bio Fejsal Mulić.

Zrinjski se s ovom pobjedom bodovno izjednačio s gradskim rivalom, jer oba imaju po 19 bodova na diobi šestog i sedmog mjesta, s tim da Plemići imaju utakmicu manje. U srijedu ih čeka zaostala utakmica Hercegovačkog derbija protiv Širokog Brijega.