Haris Handžić “Plemićima” donio naslov prvaka!?

Veliki derbi 7. kola Lige za prvaka između Željezničara i Zrinjskoga završen je s neodlučenih 2:2, a izjednačujući gol za goste iz Mostara postigao je Haris Handžić u zadnjoj minuti susreta te ih istinski približio osvajanju novoga naslova prvaka s obzirom na to da su zadržali tri boda prednosti u odnosu na sarajevske “Plave”, a pošto imaju bolji međusobni skor Mostarci će postati prvaci ukoliko sezonu završe i bodovno izjednačeni sa sarajevskim premijerligašem.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo naročito lijep nogomet. Željo je u 21. minuti ipak zamalo poveo iz prve šanse na utakmici. Dženan Zajmović je pokušao atraktivno sa 16 metara škaricama, a lopta završila na vratnici gola gostiju.

U ostatku prvoga poluvremena Zrinjski je bio nešto bolja momčad. Imali su gosti nekoliko opasnih napada, a u dva navrata je gol domaćih pokušao ugroziti Hajdarević.

Prvo je udarac mladog nogometaša gostiju završio preko gola, da bi se u 37. minuti našao usamljen na pet metara, ali obrana Željezničara u posljednji tren uspijeva izblokirati njegov pokušaj.

Željezničar je poveo u 49. minuti. Goran Zakarić odlično ubacuje iz kornera, a u kaznenom prostoru se odlično snalazi Jadranko Bogičević, te pogađa mrežu Kenana Pirića za prednost od 1:0.

Zrinjski je potom krenuo nešto ofanzivnije na gol “Plavih”, ali pravog rješenja u fazi napada tim Blaža Sliškovića nije imao. Bar se tako činilo, no onda je iz prvog pravog udarca u okvir gola stigao do pogotka. Do lopte u kaznenom prostoru dolazi Hajdarević, te matira Kjosevskog prizemnim udarcem za izjednačenje rezultata na 1:1 u 67. minuti.

Samo tri minute kasnije “Plemići” su mogli i povesti. Filipović je gađao kut gola domaćih, ali je lopta otišla tik pored gola.

Željo u 79. minuti dolazi do novoga vodstva. Graovac se prošetao kroz obranu Zrinjskoga, uposlio je usamljenog Asima Zeca na drugoj vratnici, a brzonogi nogometaš pogađa za 2:1. Veoma važan gol od strane momka koji je do prije nekoliko dana bio otpisan kod Admira Adžema.

Do kraja Zrinjski ipak stiže do jednog boda koji bi im na kraju mogao vrlo lako donijeti titulu prvaka. Haris Handžić u 90. minuti pogađa za 2:2 i ovaj rezultat ostavlja Mostarce tri boda ispred Željezničara koji će imati težak zadatak da dođu do naslova prvaka, odnosno bodovno preteknu Zrinjskoga u ta tri završna susreta.

Liga za prvaka, 7. kolo:

Željezničar – Zrinjski 2:2 (Bogičević 49′, Zec 79′ / Hajdarević 67′, Handžić 90′)

FK ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Graovac, Mehremić, Blagojević, Bogičević, Zakarić, Zajmović, Vranješ, Hajdarević, Osmanković, Ubiparip. Šef stručnoga stožera: Admir Adžem.

HŠK ZRINJSKI: Pirić, Barišić, Stanić, Pezer, Hajdarević, Perišić, Jakovljević, Bencun, Filipović, Kadušić, Bilbija. Šef stručnoga stožera: Blaž Slišković.