Hajduk slavio u Jadranskom derbiju, trener Rijeke podnio ostavku

Nogometaši Hajduka u derbiju su 23. kola Prve HNL kao gosti svladali Rijeku s 1-0 (0-0).

Strijelac jedinog gola bio je Umut Nayir u 72. minuti.

Iako je postignut samo jedan pogodak, na Rujevici je odigrana vrlo dobra utakmica u kojoj su obje momčadi napadačkom igrom tražile pozitivan rezultat.

Na kraju su uspješniji bili gosti iz Splita koji su do pogotka stigli nakon akcije debitanta Kačaniklića, povratnika Livaje i centarfora Umuta. Kačaniklić je proigrao Livaju koji je pravovremeno poslao okomitu loptu u gostujući kazneni prostor gdje je iza leđa svog čuvara utrčao Umut i zatim smireno prevario Nevistića.

U samoj završnici utakmice slabi sudac Batinić ponudio je Rijeci priliku za izbjegavanje poraza dosudivši kazneni udarac za domaće. Nakon duela Murića Atanasova u posljednjoj minuti nadoknade domaći je napadač ostao ležati u kaznenom prostoru, a Batinić je pokazao na bijelu točku. Iako se na snimci jasno vidi kako je Atanasov izbio loptu, nakon više od dvije minute pregleda situacije VAR je dao za pravo Batiniću. Loptu je uzeo kapetan Rijeke Andrijašević, no njegov udarac sa 11 metara obranio je Lovre Kalinić.

Bila je ovo prva utakmica za Hajduk nakon 17-dnevne stanke uzrokovane epidemijom koronavirusa u momčadi, a zanimljivo i u posljednjoj utakmici prije te stanke Splićani su pobijedili na Rujevici sa 1-0, piše Hina.

Rijeka je nekoliko sati nakon utakmice objavila kako Simon Rožman više nije trener kluba. Slovenski stručnjak podnio je ostavku nakon poraza, a upravka kluba prihvatila je njegovu odluku.

Rijeka je u rezultatskoj krizi, u posljednjih pet kola nije upisala nijednu pobjedu, Hajduk se potpuno približio i ugrožena je četvrta pozicija na ljestvici. Treća Gorica bježi Rijeci 11 bodova.

Prije desetak dana Rožman je potpisao produženje ugovora s Rijekom do 2024. godine, ali sada slijedi sporazumni raskid ugovora, objavio je klub.

Rožman je u Rijeku stigao krajem rujna 2019. godine.