Klub je tim povodom objavio kraći tekst o ovoj obljetnici, piše vecernji.ba.
“Priča o Hajduku počinje 13. veljače 1911. godine kada su četvorica splitskih studenata Vjekoslav Ivanišević, Fabjan Kaliterna, Lucijan Stella i Ivan Šakić, uz pomoć Vladimira Šore i profesora Josipa Barača osnovali Hrvatski nogometni klub Hajduk. Ime koje i danas ponosno nosi, u čast i slavu svog grada i podneblja u kojem djeluje i postoji.
Rođen iz patriotskog ponosa i prkosa ovoga grada, Dijete i sportski prvijenac grada Splita, simbol je njegovih težnji i uspjeha na sportskom polju. Split, Dalmacija i Hrvatska, uz Hajduka čvrsto su i nerazdvojno vezani punih sto i dvanaest godina.
U njegovu bogatu povijest, u slavu njegova imena, od prvih dana davne 1911. godine do danas, generacije velikana utkale su svoje nogometno umijeće, svoj polet, zanos i enormnu ljubav prema svom Hajduku.
”Junaštvo, čojstvo, poštenje, drugarstvo. Prkos moćnome, zaštita slabome! Klub neka se Hajduk zove!”
Traje to sada 112 godina… Traje i živjet će vječno!
Svim navijačima Hajduka diljem Hrvatske i cijele kugle zemaljske hvala na vječnoj ljubavi i privrženosti ”u danima sretnim u danima grubim…” Svih 112 godina”, napisali su u Hajduku.
Tim povodom se u 11 sati u Hrvatskom domu predstavlja se leksikon Hrvatskog nogometnog kluba Hajduk. Ovaj jedinstveni dokument sadrži fotografije i najznačajnije podatke o 1763 osobe iz klupske povijesti.
(www.jabuka.tv | Foto: Pixsell)
Milan Badelj oprostio se od Genoe i najavio povratak u Hrvatsku. U prvom ogledu pretposljednjeg…
Izvori iz Appleovog opskrbnog lanca potvrdili su da će iPhone 17 Air imati debljinu od…
BHMeteo prognozira do kraja svibnja neće doći do stabilizacije vremena, a sprema se i ponovno…
Lisa Su je 10 godina izvršna direktorica kompanije za proizvodnju čipova Advanced Micro Devices (AMD).…
[gallery ids="758377,758378,758374,758375,758376"] Papa Lav XIV. u Vatikanu je u nedjelju predvodio misu koja obilježava početak…
Toyota je često kritizirana zbog sporog ulaska na tržište električnih automobila. Međutim, konačno počinje više…
Komentari:
Volimo te!!! HZV Capljina
Zar nije bio ugašen dvije godine za vrijeme od 1941-1943 kako zovi vječno?
Odbio je igrat u talijanskoj ligi nije bio ugašen
Sretno i sve najbolje , Hajduk je neunistiv i zivi vjecno.
Neko 1911 a svi ostali 1945!!!! Sretan rodjendan starce nas,zivio nam vjecno
Sretan rođendan najvećem Hrvatskom nogometnom klubu.Najveći je jer:zna se kada je osnovan, tko su osnivači, nije činio nogometni incest kao neki klubovi🤮.Nije bio ugašen , već mu je bio zabranjen rad jedno vrijeme.Ne znaju navijači svih klubova kada su i kako osnovani, ali tu su uprave tih nogometnih nakarada da falscificiraju povijest.Samo argumenti, bez njih se ne "tučem".
Strašan vam je taj klub, još malo pa će preć u zastaru kad su prvaci bili
Bar nismo kriminalci i zatrovani incestom kao dynamo hašk croatia kako li se vec zove klub koji ulaznice dijeli za 1 kn i par kobasa 🤮😂😂
Ajde da bar nešto slavimo kad već ne možemo naslov prvaka HR,već dvadesetak godina a ko zna i koliko još sa ovakvim panjevima od igrača i uprave,žalosno našto spade naš bivši ponos😭😭😭😢🤮🥶
Revite za titom
Vas je 45 osnovao.Loša bila 45 osnovala Udba kleta klub zvan dinamija, smijali mu se i did i ja.Nauči tokmače povijest svoga isprdka od kluba
A imaju što slaviti.Sramota do čega su doveli klub.Veselje,pobijedili Varaždin bože ti sačuvaj.Samo mi nije jasno kako glupi navijači mogu navijati bez sankcija od njih za klub.Nije u pitanju privrženost klubu nego je u pitanju pravljenje budala od navijača.Očito pojedinci koji vode navijače imaju neki interes od kluba.Ne može se klub podržavati ovakvom politikom Skočibušića koji ima osobni interes u klubu.Vrijeme je za promijene ali iz temelja.Klub treba pravog vlasnika a ne da je vlasnik ulica.
rekoše daje zrinski najstariji nogometni klub na ovim prostorima kakav hajduk🤣
I kad gube i kad tuku uvijek vjerni svom Hajduku,cestitke sa Kocerina