Hajduk pobjednik Hrvatskog nogometnog kupa

Nogometaši Hajduka pobjednici su Hrvatskog kupa te tako osvojili svoj šesti naslov u Kupu u samostalnoj Hrvatskoj, piše HRT.hr

U uzvratnom susretu finala protiv Lokomotive Hajduk je remizirao na Maksimiru 3:3 i tako potvrdio pobjedu od 2:1 iz prvog susreta.

Lokomotiva je povela u osmoj minuti pogotkom Marija Šituma i imala rezultat, koji je donio prvi naslov u povijesti.

Hajduk je vratio prednost u 45. minuti pogotkom Ivana Vukovića iz slobodnog udarca i velike pogreške domaćeg vratara Domagoja Picaka.

U petoj minuti nastavka Tin Sven Sušić promiješao je obranu Lokosa i doveo Hajduk u vodstvo, a Lokomotivi su za naslov u tom trenutku trebala tri pogotka. Malu nadu Lokosima donio je Andrej Kramarić u 70. minuti izjednačivši na 2:2. No, samo dvije minute poslije Danijel Stojanović postiže i treći pogodak za Hajduk. U trećoj minuti sudačkog produžetka Karlo Bručić izjednačava na konačnih 3:3 te je tako Hajduk osvojio Kup s ukupnih 5:4.

Hajduk je tako prekinuo svoj trogodišnji post u osvajanju trofeja te osvojio svoj šesti Kup (1993., 1995., 2000., 2003., 2010. i 2013.).