Hajduk nakon velike drame s igračem više jedva pobijedio Inter

U prvoj utakmici nastavka Prve HNL nakon gotovo tromjesečne stanke uzrokovane pandemijom koronavirusa Hajduk je na praznom Poljudu svladao Inter iz Zaprešića s 2:1 (0:1).

Gosti iz Zaprešića poveli su u 37. minuti pogotkom Mamuta iz slobodnog udarca sa 30-ak metara iskosa s desne strane, ali i velike pogreške Hajdukova vratara Posavca kojemu je lopta prošla “kroz ruke i trbuh”.

Mamut je nešto kasnije zamalo zabio gol sezone kada je potegao iz vlastite polovice, a Posavec je jedva izvadio ispod grede.

Duge provjere VAR-a

Vjerojatno ključni trenutak utakmice dogodio se u 55. minuti kada su suci odlučili ponoviti kazneni udarac za Hajduk nakon što je vratar Intera Matković obranio udarac Caktaša s bijele točke. No, linijski je sudac Pataki signalizirao glavnom sucu Lovriću da se vratar gostiju prerano pomaknuo za korak sa svoje linije pa se 11-erac morao ponoviti. Uslijedili su burni prosvjedi gostiju, no morali su se pomiriti s ponavljanjem kaznenog udarca, a kapetan domaćih je iz ponovljenog pokušaja u 60. minuti uspio poravnati.

Hajduk je i do samog kaznenog udarca došao nakon gotovo petominutnog pregledavanja snimke. Naime, stoper Intera Soldo laktom je na svojoj gol-liniji blokirao udarac Jradija sa 10-ak metara, ali udarcu Hajdukova napadača prethodila je vrlo sumnjiva situacija.

Juranović je na jedvite jade dostigao dugo ubacivanje u kazneni prostor gostiju i spriječio loptu da završi u gol-autu, dojam je kako ustvari u tome i nije uspio no niti nakon višeminutne analize putem VAR-a suci nisu mogli zaključiti je li lopta čitavim svojim obujmom prešla liniju i stoga su ostali pri odluci donesenoj na terenu.

Bugarin skočio iznad svih i zabio za pobjedu u 97. minuti

Glavnom sucu Lovriću tehnologija je bila potrebna i kod procjene je li Soldo igrao rukom ili ne, a u toj je situaciji promijenio svoju odluku donesenu na terenu te pokazao na bijelu točku, a usto je Soldi pokazao crveni karton.

Do kraja utakmice igralo se isključivo na polovici Intera, a Hajduk je do pobjedničkog pogotka stigao u sedmoj od devet minuta sudačke nadoknade kada je Dimitrov uspio glavom u mrežu sprovesti jedan od brojih ubačaja u kazneni prostor gostiju. Samo minutu ranije bugarski je stoper također glavom zatresao vratnicu.

Hajduk je ovom pobjedom skočio na drugo mjesto na ljestvici sa 48 bodova, jednim više od treće Rijeke, a dva više od četvrte Lokomotive, dok je Inter posljednji sa 17 bodova, koliko ima i deveti Varaždin, a dva boda više ima osma Istra 1961.