Hajduk nakon pet i pol godina srušio Rijeku

U derbiju 18. kola Prve HNL Rijeka je u subotu na Rujevici poražena od Hajduka s 1:2, a tragičar jadranskoga derbija bio je vratar Rijeke Prskalo.

Hajduk je poveo već u 3. minuti, i to nakon pogreške vratara Prskala. On je loše ispucao loptu, koju je prihvatio Toma Bašić i prekrasnim lobom s 25 metara pogodio je za vodstvo gostiju.

Riječani su brzo došli do izjednačenja. U 11. minuti, nakon lijepe akcije Gorgona i Kvržića, za 1:1 pogodio je Filip Bradarić. Pred kraj prvog poluvremena, u 44. minuti, odlična prilika za Rijeku. Kvržić je ubacio oštru loptu u peterac Hajduka, ali je Gavranović malo zakasnio.

Hajduk ponovno vodi početkom drugog poluvremena, u 51. minuti, a opet je pogriješio vratar Rijeke. Ante Erceg primio je loptu na desnoj strani kaznenoga prostora te je pucao iz vrlo teške situacije sa osam metara iskosa, a lopta je prošla kroz noge golmana Prskala.

Nakon toga uslijedile su dvije prigode za Rijeku. U 52. minuti udarac Gavranovića sa osam metara obranio je vratar Letica, a u 54. Pavičić sa 12 metara puca iznad gola. Rijeka je mogla poravnati u 69. minuti iz dvojbenog penala, ali je udarac Gavranovića s bijele točke obranio golman Hajduka.

Vodeći Dinamo ima 41 bod, drugoplasirani Hajduk 32, kao i Osijek, koji je na trećem mjestu. Rijeka je četvrta s 29 bodova.

Posljednji put Hajduk je u Jadranskom derbiju slavio još u ožujku 2012. Od tada do danas u 20 odigranih utakmica 13 pobjeda Bijelih i sedam neodlučenih ishoda.

Utakmica je odigrana na stadionu na Rujevici pred 5.000 gledatelja, a sudio je Igor Pajač iz Zeline.

STRIJELCI: 0-1 Toma Bašić (3), 1-1 Filip Bradarić (11), 1-2 Ante Erceg (51).