Hajduk – Dinamo 0:1 Gavranović odlučio derbi, Caktaš udario Šunjića

Dinamo je u 27. kolu HNL-a pobijedio Hajduk rezultatom 1:0 i tako otežao Splićanima bitku za Europu. Jedini gol na Poljudu zabio je Gavranović u 27. minuti nakon nešto lošije reakcije domaćeg vratara Posavca.

Utakmicu je obilježio i crveni karton Caktašu u 76. minuti nakon što je dva puta dlanom udario Šunjića koji ga je vukao za dres. Sudac Batinić, na kojeg se Splićani žale i da im nije dosudio jedanaesterac nakon igranja rukom Šunjića, nije u duelu Caktaša i dinamovca odmah dosudio prekršaj, a budući da je Šunjić nastavio vući za dres suparnika Caktaš ga je udario dlanom u lice dva puta. Odmah je dobio crveni karton, a igrači oba kluba pokoškali su se na travnjaku.

Hajduk aktivniji, Dinamo konkretniji

Hajduk je većim dijelom utakmice bio bolja momčad, ali nije uspio stvoriti nijednu pravu priliku za gol. Najbolju je imao u četvrtoj minuti sudačke nadoknade kada je Lopez glavom nakon ubačaja iz kuta pucao pored gola, piše Index.hr.

Dinamo je uglavnom igrao na kontranapade i nekoliko puta je zaprijetio iz brzih proigravanja, ali napadači gostiju nisu bili precizni. Utakmicu su odlučili tek nakon udarca Oršića iz dalekometnog slobodnjaka i loše reakcije Posavca koji je loptu odbio do Gavranovića, a napadaču Dinama nije bilo teško poslati loptu u mrežu.

Poljud zviždao Torcidi koja je zapalila dio tribine

Torcida je ponovno imala svoj show. Nakon sjajne koreografije, veći dio prvog poluvremena vrijeđala je goste. Na startu drugog zaradila je zvižduke ostatka stadiona kada je pobacala baklje na teren i usput zapalila dio sjeverne tribine.

Dinamu titula, Hajduka borba za Europu

Dinamo je pobjegao Hajduku na ogromnih 27 bodova razlike i stigao na milimetar do naslova prvaka, a Splićane čeka velika borba s Osijekom i Lokomotivom za plasman u Europu.