GOŠK uvjerljivom pobjedom u Kaknju prvi izborio polufinale Kupa BiH

Nogometaši GOŠK-a danas su kao gosti pobijedili Rudar iz Kaknja sa 3:0 u okviru četvrtfinala Kupa BiH.

GOŠK je zaprijetio već u drugoj minuti preko Šivšića koji je pokušao iz slobodnjaka, ali je šutirao preko gola. Pet minuta kasnije prva šansa za Rudar preko Kobilice, ali je on s vrha kaznenog prostora šutirao pored gola.

I onda u devetoj minuti GOŠK je poveo s 1:0. Šivšić je ubacio sa lijeve strane, loptu je zahvatio Jusufbašić, a na kraju je odskočila i prevarila vratara Rudara.

Rudar je mogao do poravnanja u 27. minuti. Kobilica je izborio penal i sam preuzeo odgovornost s bijele točke, no na žalost domaćih navijača šutirao je preko gola.

Desetak minuta kasnije domaći ponovno prijete. Ovaj put Kobilica je ubacio s desne strane, ali na drugoj stativi malo kasni Hrelja. U 39. minuti Rudar je ostao s igračem manje. Crveni karton je dobio Goralija nakon što je nepropisno zaustavio Mašića koji je išao sam prema golu.

Na samom početku drugog dijela Rudar je ponovo imao odličnu pirgodu. Hadžić je sjajno zaprijetio, no Lučić je obranio njegov udarac. U 61. minuti prijeti i GOŠK preko Aletića koji je šutirao glavom, ali je vratar Rudara uz pomoć prečke zaustavio njegov šut.

GOŠK je posao u ovoj utakmici završio u 73. minuti. Nakon veoma dobre kontre sam pred vratarom domaćih našao se Mašić koji je pogodio za 2:0. Samo četiri minute kasnije bilo je 0:3 za goste, a ovaj put u listu strijelaca upisao se Simeunović, javlja Sportsport.ba.

To je bio i konačan rezultat današnje utakmice, te je GOŠK tako prva momčad koja je izborila mjesto u polufinalu Kupa BiH.

FK Rudar Kakanj: Bekan, Goralija, Hrelja, Hodžić, Kobilica, Sivac, Musić, Kovač, Zilić, Dervišagić, Gačan

NK GOŠK: Lukač, Šivšić, Islamagić, Aletić, Mašić, Jusufbašić, Mihajlović, Šunjić, Savić, Simeunović, Rizvanović