Goran Zakarić zgoditkom i asistencijom odlučio vječiti derbi

Gradski derbi Željezničara i Sarajeva ipak je danas odigran na Grbavici, a domaćin je slavio zasluženu 2:1 pobjedu i bodovno se izjednačio sa Širokim Brijegom protiv kojeg će u razmaku od svega šest dana odigrati tri susreta – prvenstveni derbi, te dvije utakmice kupa.

Prvu stopostotnu priliku na današnjem susretu oko 3.000 prisutnih gledatelja vidjelo je nakon što na odbijeni šut Ubiparipa natrčava Zakarić, ali lopta odlazi pored vratnice. Ahmetović je uzvratio za Sarajevo, ali je siguran bio domaći vratar Kjosevski.

Grbavica je utonula u euforiju u 24. minuti. Ubiparip je nekako pokupio loptu nakon nesporazuma Mihojevića i Adukora te je sjajno gurnuo u šesnaesterac. Odlično utrčava Zakarić i prizemnim udarcem trese mrežu Pavlovića!

Nakon toga Sarajevo je stvorilo nekoliko poluprilika, ali ovo definitivno nije bio dan Krste Velkoskog, koji dvije solidne šanse ne pretvara u pogodak. S druge strane, u 29. minuti u odličnoj prilici se našao Zec, ali sjajno intervenira Pavlović.

U prvoj polovini drugih 45 minuta Željezničar kreira bolje prilike. Zec je ponovo u dobroj situaciji u 47. minuti nakon meteža u šesnaestercu, ali šalje loptu pored vratnice. Isti igrač u 63. minuti, iz blizine, gurnuo je loptu u gol Sarajeva, ali Stanojević s gol-linije otklanja opasnost. U tim momentima, “Plavi” su imali više od igre.

Erupcija oduševljenja domaćih fanova desila se u 76. minuti. Zakarić, koji je minut prije tražio izmjenu zbog evidentnih poteškoća da se kreće, sjajno je asistirao za Ramovića, koji trese mrežu gostiju za 2:0!

Sarajevo se ipak vraća u igru u 85. minuti. U gužvi nakon kornera najbolje se snalazi Rahmanović i ubacuje loptu u Željin gol za 2:1, međutim gosti do kraja ipak nisu stvorili pravu priliku za eventualno izjednačenje.

SARAJEVO – Stadion Grbavica. Gledatelja: 3.000. Sudac: Irfan Peljto (Sarajevo). Utakmica 16. kola PL BiH: Željezničar – Sarajevo 2:1 (1:0). Strijelci: 1:0 Zakarić (24), 2:0 Ramović (77), 2:1 Rahmanović (85). Žuti kartoni: Stevanović (Željezničar) / Sarić i Stanojević (Sarajevo).

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Stevanović, Graovac, Zec, Ramović (Elsner), Blagojević, Bogičević, Stanić, Zakarić (Žerić), Hajdarević, Ubiparip (Kajkut). Šef stručnog stožera: Admir Adžem.

SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Bekić, Novaković, Mihojević, Adukor (Husejinović), Stanojević, Sarić, Hebibović, Velkoski (Rahmanović), Ahmetović. Šef stručnog stožera: Husref Musemić.