U istraživanju objavljenom u časopisu Nature, DeepMind-ov tim demonstrirao je superiornost GenCasta trenirajući ga na vremenskim podacima do 2018. godine i uspoređujući njegove prognoze s predviđanjima ENS-a za 2019. godinu. Rezultati su pokazali da je GenCast 97,2% vremena bio precizniji od ENS-a, piše Zimo.
DeepMindov blog objasnio je da je njihov raniji model bio deterministički, nudeći jednu, najbolju procjenu budućeg vremena. Nasuprot tome, GenCast se sastoji od skupa od 50 ili više predviđanja, od kojih svako predstavlja moguću vremensku putanju, stvarajući složenu distribuciju vjerojatnosti budućih vremenskih scenarija.
Google je integrirao GenCast u svoj AI vremenski paket za aplikacije Pretraživanja i Karti. Google također planira objaviti i prognoze u stvarnom vremenu i povijest prognoza iz GenCasta, omogućujući tako znanstvenicima i programerima da te podatke ugrade u svoje modele.
(www.jabuka.tv)
U subotu je nastavljena potraga za 23-godišnjom planinarkom Lolom Mathelet iz Francuske, koja je krajem…
[gallery ids="756413,756411,756412,756414,756415,756410,756416,756417"] Deseta povorka ‘Hoda za život‘ pod geslom ‘Izaberi život i majku i dijete‘,…
Šibeniku su vraćena dva boda i njegov zaostatak na ljestvici za pretposljednjom Lokomotivom ne iznosi…
Redatelj Johna Wicka, Chad Stahelski, u nedavnom je intervjuu za časopis Empire razgovarao o petom…
Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić uputio je čestitku novoizabranom papi, kardinalu Robertu Francisu…
Bivši hrvatski predsjednik Stjepan Mesić u intervjuu za Novosti komentirao je događaje iz Drugog svjetskog…