Golijada u Lukavici, Slavija bolja od Širokog

Nogometaši Širokog Brijega su u 11. kolu Premijer lige BiH na gostavanju u Istočnom Sarajevu poraženi od Slavije 4:2.

Izabranici Slavena Muse nisu pokazali ono što se od njih očekivalo, a to je bila borba za tri boda, dok su domaćini iskoristili tu situaciji te osvojili veoma važne bodove.

U prvom dijelu Slavija je bila bolja momčad na terenu, no prvu ozbiljniju priliku na utakmici propustio je igrač Širokog Brijega, Jure Ivanković čiji udarac brani domaći vratar Tomović. Slavija je svoju dobru igru okrunila pogotkom u 38. minuti utakmice, nakon sjajne akcije, za 1:0 pogodio je Mahir Karić.

U drugom dijelu susreta, Širokobriježani dolaze do izjednačenja. U 58. minuti u kaznenom prostoru Slavije srušen je Zakarić, a precizan s ‘bijele točke’ bio je Krešimir Kordić.

Slavija u 67. minuti dolazi ponovno u vodstvo, strijelac je bio Feđa Dudić. U 76. minuti Slavija je povela 3:1. Mamić je proigrao Karamtića, koji bez problema matira gostujućeg vratara Bilobrka.

Široki se nije predavao, u 80. minuti slobodan udarac izveo je Šilić, centrirao na peterac, a Džidić glavom pogađa za smanjenje rezultata na 3:2.

Sve dvojbe o pobjedniku ovog susreta pred sam kraj utakmice riješio je Karamatić koji postiže euro-gol za konačnih 4:2 i zasluženu pobjedu Slavije nad Širokim Brijegom.