Futsal reprezentacija BiH pobijedila Makedoniju, zabijali Hrkać i Sesar

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine nastavila je nizati uspjehe u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo koje će u siječnju 2022. godine biti održano u Nizozemskoj.

U svom petom susretu bh. reprezentativci su ostvarili petu pobjedu pobijedivši u četvrtak navečer u Skoplju reprezentaciju Sjeverne Makedonije s 3:2.

Iako su ranije osigurali prvo mjesto u skupini i plasman na EURO futsal ”Zmajevi” su još jednom maksimalno angažirano ristupili utakmici, a prvu veliku priliku bh. momčad je imala u šestoj minuti. Kapetan Anel Radmilović je prošao po lijevoj strani, zaobišao i protivničkog vratara i poslao loptu ka Josipu Boškoviću čiji šut iz šesterca braniči Sjeverne Makedonije odbijaju u korner.

Josip Sesar u 13. minuti odlično prolazi po desnoj strani i šutira precizno s desetak metara za prednost BiH od 1:0.

Iz iste pozicije kapeptan Sjeverne Makedonije Darko Rangotov u 23. minuti izjednačuje rezultat.

Izabranici Ive Kreze do nove prednosti dolaze u 36. minuti. Bilal Jelić s desne strane loptu šalje na šesterac za Mirka Hrkaća koji pogađa mrežu protivnika za 2:1.

Domaći sastav je u 39. minuti izveo odličnu akciju koju golom završava Jakup Ramadan.

Novu pobjedu reprezentaciji Bosne i Hercegovine donosi Bilal Jelić golom 12 sekundi prije kraja utakmice.

U posljednjem kolu bh. reprezentacija će 14. travnja u Zenici dočekati Srbiju.

• Sjeverna Makedonija: Antonio Petrovski, Taulant Ismaili, Dragan Petrović, Martin Todorovski, Đokica Arsovski, Ivan Stojanovski, Orhan Ibiši, Erkan Seferi, Redžep Sulejman, Jakup Ramadan, Ferid Aguši, Darko Rangotov, Petar Dailovski. Izbornik: Vasil Skenderovski
  • Bosna i Hercegovina: Darko Milanović, Davor Arnautović, Bilal Jelić, Mirko Hrkać, Nermin Kahvedžić, Stanislav Galić, Marin Sesar, Josip Sesar, Marijo Aladžić, Srđan Ivanković, Anel Radmilović, Josip Bošković, Samir Gosto. Izbornik: Ivo Krezo