Francuska se plasirala u finale Svjetskog prvenstva

Francuzi su drugo SP za redom stigli do same završnice, a tamo će snage odmjeriti s Argentinom.

Aktualni svjetski prvaci, koji su ujedno bili i favoriti u ovom susretu zgoditak su postigli već u petoj minuti susreta.

Zabio je Hernandez. Francuska je s puno igrača stigla u kazneni prostor Maroka. Griezmann je dao za Mbapppea, čiji je udarac blokiran, no odbila se lopta do Thea Hernandeza, koji zabija za vodstvo aktualnih svjetskih prvaka.

Marokanci su u posljednji tren prije početka utakmice zbog ozljede ostali bez standardnog stopera Aguerda, zamijenio ga je Dari. Kod Francuza nisu igrali standardni Upamecano i Rabiot, koji su propustili zadnji trening zbog bolesti.

Branič Maroka El Yamiq loše je reagirao u toj akciji.

Najbolju priliku imao je Maroko u 44. minuti. Nakon kornera je El Yamiq pucao škaricama, a obranio je njegov pokušaj Lloris, a lopta se odbila i od vratnice pa van i uspjela je to nekako očistiti francuska obrana.

Kolo Muani je zabio za 2:0 u 80. minuti odmah nakon što je ušao u igru s klupe. Najveći posao je odradio Mbappe, koji je najprije odigrao na lijevu stranu za Marcusa Thurama, a onda po povratnoj lopti navukao na sebe trojicu igrača.

Vidio je Kolo Muanija na drugoj strani samog i dao mu savršenu loptu. Krilni napadač Francuske samo je gurnuo loptu u praznu mrežu.

Francuzi će u finalu igrati protiv Argentine u nedjelju, dok će Marokanci u utakmici za treće mjesto igrati protiv Hrvatske u subotu od 16 sati.