Francuska razbila Hrvatsku

U susretu 2. kola drugog kruga EP-a za rukometaše u Poljskoj, hrvatska reprezentacija je u Krakowu poražena od Francuske 24:32 (10:16) i izgubila je gotovo sve izglede za plasman u polufinale.

Hrvatski rukometaši držali su korak s aktualnim olimpijskim pobjednicima, svjetskim i europskim prvacima nešto više od 20 minuta, a onda je uslijedio potpuni obrambeni raspad u momčadi Željka Babića.

U 22. minuti hrvatski rukometaši su zaostajali samo jedan pogodak za Francuzima (9:10). Do kraja prvog poluvremena Francuska je serijom 6:1 došla do šest golova prednosti.

S još tri pogotka na početku drugog poluvremena francuski rukometaši poveli su 19:10 i potpuno demoralizirali hrvatske reprezentativce te je bilo samo pitanje s kolikom će razlikom pobijediti. Francuzi su otišli u 37. minuti na +11 (11:22), ali je francuski izbornik Claude Onesta rotacijama dao priliku Hrvatskoj za smanjenje zaostatka do kraja dvoboja, prenosi Hina.

Uz nedovoljnu obrambenu agresivnost, najveći problem za Babićeve izabranike ponovno je, u već viđenom scenariju, bio fenomenalni 40-godišnji vratar Thierry Omeyer koji je skupio 16 obrana te čak postigao i jedan pogodak.

Najbolji strijelac Hrvatske bio je Domagoj Duvnjak s pet pogodaka, a po tri su postigli Marko Kopljar, Zlatko Horvat, Ivan Slišković i Antonijo Kovačević. Aktualne olimpijske pobjednike, svjetske i europske prvake do uvjerljive pobjede predvodili su Luc Abalo sa šest pogodaka, Michael Guigou s pet te Daniel Narcisse, Cedric Sorhaindo i Valentin Porte sa četiri.

U posljednjoj utakmici u skupini, Hrvatska će u srijedu, 27. siječnja (20.30 sati), igrati protiv domaćina EP-a Poljske.