Grude su bile domaćin XV. županijskih igara učenika osnovnih i srednjih škola ŽZH, na kojima je sudjelovali oko 1300 učenika. Učenici i učenice su se natjecali u raznim sportovima, kao što su nogomet, rukomet, košarka, odbojka, stolni tenis i šah. Natjecanja u atletskim disciplinama su održana kao i prethodnih godina dan ranije na stadionu Babovac u Ljubuškom, koji raspolaže s atletskom stazom.
Iz mnoštva dobrih rezultata predstavnika općine Grude koji su prednjačili u ekipnim sportovima izdvajamo kod predstavnika Srednje škole Antun Branko Šimić zlatne medalje u nogometu, muškoj košarci, stolnom tenisu, srebrnu medalju u šahu, brončanu medalju u odbojci muškoj i ženskoj, te broncu muških rukometaša.
Od rezultata osnovnih škola izdvajamo zlatnu medalju rukometašica Osnovne škole Ruđer Bošković.
Rezultati XV. Županijskih igara su:
NOGOMET
O.Š.
I. mjesto: Prva osnovna škola Široki Brijeg
II. mjesto: Osnovna škola Antuna Branka i Stanislava Šimića Drinovci
III. mjesto:Osnovna škola Ivana Mažuranića Posušje
S.Š.
I. mjesto: Srednja škola A. B. Šimića Grude
II. mjesto: Gimnazija fra Grge Martića Posušje
III. mjesto: Srednja strukovna škola Široki Brijeg
RUKOMET
O.Š.
Učenici:
I. mjesto: Osnovna škola Ivane-Brlić Mažuranić Ljubuški
II. mjesto: Osnovna škola fra Stipana Vrljića Sovići
III. mjesto: Osnovna škola Vir
Učenice:
I. mjesto: Osnovna škola Ruđera Boškovića Grude
II. mjesto: Osnovna škola Marka Marulića Ljubuški
III. mjesto: Osnovna škola Kočerin
S.Š.
Učenici:
I. mjesto: Gimnazija Ljubuški
II. mjesto: Gimnazija fra Dominika Mandića Široki Brijeg
III. mjesto: Srednja škola A. B. Šimića Grude
Učenice:
I. mjesto: Srednja strukovna škola Ljubuški
II. mjesto: Gimnazija Široki Brijeg
III. mjesto: Gimnazija fra Grge Martića Posušje
ODBOJKA
O.Š.
Učenici:
I. mjesto: Osnovna škola Marka Marulića Ljubuški
II. mjesto: Osnovna škola Antuna Branka i Stanislava Šimića Drinovci
III. mjesto: Osnovna škola Ivana Mažuranića Posušje
Učenice:
I. mjesto: II. Osnovna škola Široki Brijeg
II. mjesto: Osnovna škola Tina Ujevića Vitina
III. mjesto: Osnovna škola Ivana Mažuranića Posušje
S.Š.
Učenici:
I. mjesto: Srednja strukovna škola Ljubuški
II. mjesto: Srednja strukovna škola Posušje
III. mjesto: Srednja škola A. B. Šimića Grude
Učenice:
I. mjesto: Srednja strukovna škola Široki Brijeg
II. mjesto: Gimnazija Ljubuški
III. mjesto: Srednja škola A. B. Šimića Grude
KOŠARKA
O.Š.
Učenici:
I. mjesto: I. Osnovna škola Široki Brijeg
II. mjesto: Osnovna škola Ruđera Boškovića Grude
III. mjesto: Osnovna škola Ivane-Brlić Mažuranić Ljubuški
Učenice:
I. mjesto: Osnovna škola Ivana Mažuranića Posušje
II. mjesto: II. Osnovna škola Široki Brijeg
III. mjesto: Osnovna škola Ivane-Brlić Mažuranić Ljubuški
S.Š.
Učenici:
I. mjesto: Srednja škola A. B. Šimića Grude
II. mjesto: Srednja strukovna škola Posušje
III. mjesto: Srednja strukovna škola Ljubuški
Učenice:
I. mjesto: Gimnazija fra Grge Martića Posušje
II. mjesto: Srednja strukovna škola Ljubuški
III. mjesto: Gimnazija fra Dominika Mandića Široki Brijeg
ŠAH
O.Š.
I. mjesto: II. Osnovna škola Široki Brijeg
II. mjesto: Osnovna škola Ante Brune Bušića Rakitno
III. mjesto: Osnovna škola fra Stipana Vrljića Sovići
S.Š.
I. mjesto: Gimnazija fra Dominika Mandića Široki Brijeg
II. mjesto: Srednja škola A. B. Šimića Grude
III. mjesto: Gimnazija Ljubuški
STOLNI TENIS
O.Š.
I. mjesto: Osnovna škola Kočerin
II. mjesto: Osnovna škola Ante Brune Bušića Rakitno
III. mjesto: Osnovna škola Antuna Branka i Stanislava Šimića Drinovci
S.Š.
I. mjesto: Srednja škola A. B. Šimića Grude
II. mjesto: Srednja strukovna škola Posušje
III. mjesto: Gimnazija fra Dominika Mandića Široki Brijeg
Ostale fotografije možete pogledati na našoj facebook stranici: grude-online.info
(www.grude-online.info)
Svaka čast, hvale vrijedna sportska manifestacija! 😉
Ma 1.OŠ u nogometu ja najjaca… 😀 😀 😀
jakog natjecanja kad silvije predaje pehare 😀
više seljačina na jednom mjestu nisam vidio , pogotovo ova nogometna ekipa širokog , izgledaju kao telad