FOTO/VIDEO: Pred punom Pecarom Široki srušio Partizana

U 17. kolu ABA Lige pred punom dvoranom Pecara u Širokom Brijegu, košarkaši Širokog priredili su iznenađenje pobjedivši srbijanskog prvaka i euroligaša Partizana rezultatom 87:80 te tako nanijeli Beograđanima šesti ovosezonski poraz.

U grotlu Pecare domaćima su ulazili svi šutevi, pogotovi šutevi za tri poena,  dok su se gostujući košarkaši dobro mučili po tom pitanju. Nošeni sjajnim navijanjem, košarkaši Širokog bez imalo respekta ušli su u utakmicu s Partizanom te dali do znanja da se momčad Duška Vujoševića neće večeras dobro provesti u Širokom Brijegu.

Prva četvrtina otišla je u korist Širokog rezultatom 28:15, dok u drugoj četvrtini odličnom zonskom obranom gosti dolaze do izjednjačenja (43:43) te se s tim rezultatom otišlo na odmor.

U trećoj četvrtini Širokom se ponovno ”otvorio šut” te su, ponajviše Šutalo, Šakić i Jones, punili koš gostiju iz Beograda što je rezultiralo i najvećim vodstvom na utakmici od čak 21 koš razlike.

U posljednjoj četvrtini Partizan je povremeno smanjio prednost, no tricama Šutala, Ramljaka, Vragovića i Peršića, Široki rutinirano privodu utakmicu kraju te ostvaruje svoju šestu pobjedu u ABA ligi.

Kod Širokog najefikasniji su bili Šutalo s 21 košem, Šakić 16, Jones 12, Peršić 11, Vragović 8 te Ramljak 7, dok je kod gostiju najraspoloženiji bio Bogdanović s 12 koševa.

U 18. kolu Široki WWin gostuje kod slovenske Krke, utakmica je na rasporedu u nedjelju 20. siječnja.