Finale Lige prvaka: Real Madrid ponovno obranio naslov!

Real Madrid je novi-stari prvak Europe! U susretu punom prilika i odličnih pogodaka, Kraljevski klub pobijedio je Liverpool rezultatom 3:1 i postao prvi klub koji se tri godine zaredom okitio titulom pobjednika Lige prvaka.

Iako je prije ovoga ogleda Madriđanima dodijeljena blaga uloga favorita, dok se Redse stavljalo u drugi plan, momčad Jürgena Kloppa odlično je ušla u susret ne dopuštajući aktualnom prvaku da uopće prijeđe svoju polovicu terena.

Kreativnost koja krasi igru Liverpoola ove sezone, bila je vidljiva od prvoga sučeva zvižduka. S jedne strane brza i hitra momčad Liverpoola koja intenzivno napada, a s druge strane spor, iskusni Real, koji čeka Ronalda, rečenica je koja bi mogla opisati veći dio prvoga poluvremena finala u Kijevu.

Bila je to prava šahovska partija dvojice stručnjaka, Kloppa i Zidanea. U 23. minuti za dotad najveće uzbuđenje u Kijevu pobrinuo se Keylor Navas svojom odličnom intervencijom. S ruba šesnaesterca u lijevu stranu pucao je Alexander-Arnold, ali vratar Reala sjajno je obranio.

Strašan udarac za Liverpool dogodio se kada je Mo Salah zaradio ozljedu ramena u klinču s Ramosom. Salah je u suzama napustio igru u 28. minuti zbog velikih bolova, a zamijenio ga je Adam Lallana.

I kao da jedan šok u finalu nije bio dovoljan, igru je u 37. minuti s druge strane terena morao napustiti i Dani Carvajal! Carvajal je u duelu s Robertsonom zadobio udarac u gležanj, a umjesto njega Zinedine Zidane u igru je uveo Nacha.

Pred kraj poluvremena u dobroj prilici našao se Ronaldo, koji je nakon preciznoga centaršuta glavom pokušao pronaći put do mreže gola gostiju, no vratar Liverpoola Loris Karius brani. Odbijenu loptu pokupio je Benzema koji je postigao i gol, no Ronaldo je prethodno bio u zaleđu tako da pogodak nije priznat.

U trećoj minuti sudačke nadoknade Benzema pokušava šutem iz dosta velike udaljenosti, no lopta je otišla pored gola tako da se na odmor otišlo s početnih 0:0.

Kakva pogreška vratara Liverpoola! Na početku drugoga poluvremena, točnije u 51. minuti, Loris Karius griješi prilikom vraćanja lopte u igru i daje loptu na poklon Karimu Benzemi koji ju jednim potezom šalje u gol za vodstvo Reala od 1:0.

Liverpool se vraća samo tri minute kasnije! Nakon izvođenja lopte iz kornera Dejan Lovren dobro reagira – prebacio je loptu do Manea koji je bez problema postigao pogodak za izjednačenje.

U nastavku susreta bio je to spektakl kakav su svi obožavatelji najvažnije sporedne stvari na svijetu priželjkivali.

U 64. minuti, samo tri minute nakon ulaska u igru, Gareth Bale postiže fantastičan pogodak za vodstvo Real Madrida od 2:1. Sjajno je centrirao Marcelo, a Bale je škaricama postigao gol kakav se rijetko viđa.

Bale ponovno pogađa u 84. minuti za 3:1. Tragičar utakmice Karius opet loše reagira.

Odličnu utakmicu odigrali su i hrvatski reprezentativci Luka Modrić Dejan Lovren.