Ništa nas nije spriječilo da budemo zajedno. Adnan me pitao želim li se udati za njega nakon određenog perioda naše veze i živjeti u BiH.
Pristala sam, iako to nije bila nimalo laka odluka jer smo različitih vjeroispovijesti. Nas dvoje smo se upoznali putem društvene mreže Facebook za vrijeme njegovog rada u Afganistanu, a dok sam ja radila u Dubaiju, gdje smo se i vjenčali. Uspjeli smo našu ljubav na daljinu okruniti zajedničkim životom. Nikada ranije nisam bila u BiH i nisam ništa znala o vašoj zemlji. Međutim, ipak sam došla. Pobijedila je ljubav i emocija prema Adnanu, kazala je za Tuzlanski.ba Filipinka Ingrid Andrade.
Ispričala je da su njeni roditelji bili skeptični u vezi njene odluke, jer nisu znali ni gdje se nalazi BiH. Kako navodi Ingrid, na Filipinima ima majku, oca, tri sestre i brata.
Posjetila sam ih dva ili tri puta, ali oni nisu nikada došli u Bosnu i Hercegovinu. Mama se vjerojatno boji puta, jer je potrebno 23 sata da se dođe s Filipina do BiH, ali ja bih zaista željela da nas posjete i vide kako naš život izgleda ovdje, navodi.
Ingrid Andrade je u braku s Adnanom Oštrakovićem s kojim ima dvije kćeri, Leilu i Stellu
Upitana kako ju je prihvatila obitelj supruga, ona je odgovorila:
Roditelji supruga prvobitno rekli da nađe neku curu iz svog sela ili neku drugu djevojku. Bili su šokirani njegovom konačnom odlukom. Međutim, on je tvrdoglav i odlučio je oženiti mene, što se i dogodilo.
Njegova majka se bojala da sam mnogo drugačija, ali kada je vidjela da znam kuhati, šiti, popravljati stvari, kao i većina žena u BiH, sve je došlo na svoje. Ona me tretira kao svoju kćerku, možda zato što ima dva sina i nije nikada imala kćerku i zbog toga što sam daleko od svoje obitelji. Pomažemo jedna drugoj u svemu, i svi kao obitelj se super slažemo, pojašnjava Ingrid koja putem Facebook stranice “Ingrid in Bosnia” i istoimenog YouTube kanala svojoj publici predstavlja kako izgleda život u BiH.
Kaže kako kultura življenja na Filipinima i u Bosni i Hercegovini ima dosta sličnosti, ali i stvari koje se razlikuju.
Ove dvije kulture su slične po tome što kada vam dođu gosti, napravit ćete najbolju hranu, servirati sve i baš lijepo ih ugostiti. Međutim, razlika u tome je što u BiH servirate svojim gostima hranu, tj. izvadite u tanjur i to stalno radite, dok na Filipinima se napravi hrana, ali svatko uzme svoj tanjur i stavi onoliko koliko želi.
Možete ustati i donijeti sebi hrane koliko god želite tijekom cijele noći, to ne radi domaćin. Kako sam primijetila, ovdje je kava gotovo pa obvezna i kad god vam netko dođe pijete kavu. Na Filipinima je to drugačije i kava uopće nije obvezna, nego ako želiš vodu, domaćin će ti donijeti vodu.
Velika je razlika i u odgoju djece. Na Filipinima vas roditelji već s 10 godina smatraju odraslim osobama i odmalena učite i kuhati, pospremati za sobom, čistiti i sve što je potrebno. Sve ove stvari uče i dječaci i djevojčice, dok je u BiH to potpuno drugačije. Vidim da ovdje majke rade većinu stvari umjesto svoje djece, a za sinovima posebno rade, koji često ne znaju ni skloniti za sobom stvari ili oprati posuđe i sl.. Svoju djecu ovdje učim i da kuhaju, pospremaju za sobom, čiste, sve kako bi bili sposobni za samostalan život, pojašnjava Ingrid.
(www.jabuka.tv)
Četiri mladića su privedena nakon utakmice Kupa BiH između NK Široki Brijeg - FK Sarajevo…
Zarin novi komplet, sastavljen od pletene jakne i kratke suknje s resama, postao je pravi…
Snažna bura koja je u noći s četvrtka na petak zapuhala u Hercegovini prouzročila je…
Nogometaši Hajduka u nedjelju s početkom u 18:45 sati igraju protiv Rijeke na Poljudu u…
Huawei je globalno predstavio dva nova uređaja koji kombiniraju vrhunsku tehnologiju s elegantnim dizajnom: Tablet…
Land Rover najavljuje Discovery za 2026. godinu, donoseći značajne promjene u dizajnu, tehnologiji i pogonskim…
Komentari:
Neka, sretno vam bilo!
Objavljujete ovo a necete podrzati vase stanovnike s nekom objavom.
Lepa porodicna prica,u ljubavi i slozi,puno srece,ljubavi,i sloge za bracni par,.svaka cast,.