Fantastičnom pobjedom nad Čapljinom Širokobriježanke skočile na četvrto mjesto!

Odbojkašice Širokog Brijega slavile su, u dvorani Pecara, sjajnu pobjedu nad Čapljinom 3:0 (25:19, 25:22, 25:21) u utakmici 12. kola Superlige Federacije BiH – skupina jug.

Gostujuće odbojkašice očito su još pod dojmom uvjerljivog domaćeg poraza od Mostara te u Širokom Brijegu nisu pokazale pravo lice, dok su Širokobriježanke odigrale jednu od najboljih utakmice ove sezone.

Prvi set su odlično otvorile te održavale dostatnu razliku da bi ga mirno privele kraju osvojivši ga rezultatom 25:19. U drugom setu nešto bolja igra Čapljinki, no izabranice trenerice Karle Barać prelomile su set u svoju korist pri rezultatu 19:17 te povele 2:0 u setovima.

Trenerica Čapljine, Ilijana Dugandžić, bivša reprezentativka Hrvatske te svojevremeno najbolja igračica Europe, pokušala je trgnuti svoje igračice brojnim promjenama, no gošće nisu imale snage osvojiti set i tako pokušati preokrenuti susret.

U trećem setu Širokobriježanke su ostvarile veliku razliku te su u igru ušle igračice koje su do sada imale manju minutažu, a iskombinirana momčad domaćih odgovarala je Čapljini koje su se približile na svega tri poena zaostatka, no domaće, za razliku od utakmice u Mostaru, nisu popustile pritisku te su osvojile set rezultatom 25:21 slavivši sjajnu pobjedu.

Ovom pobjedom HŽOK Široki Brijeg preskočio je na ljestvici OK Brezu 1934 i HOK Čapljinu te sada zauzimaju četvrto mjesto. Čapljina ima dva susreta manje.