Fantastični Karlović svladao Kyrgiosa za polufinale Houstona

Hrvatski tenisač Ivo Karlović plasirao se u polufinale ATP turnira u Houstonu nakon što je u četvrtfinalu pobijedio Australca Nicka Kyrgiosa 3:6, 6:2, 6:3.

Bio je to njihov peti međusobni susret i prva pobjeda hrvatskog tenisača. Australac je bio bolji u Cincinnatiju i Miamiju prošle godine te u Kuala Lumpuru i na Australian Openu 2015. godine.

“Zločesti dečko” svjetskog tenisa, kako često zovu 22-godišnjeg Australca, je sjajno ušao u meč. Uz rani break poveo je 3:0, a potom sigurno obranio svoje servise i za 47 minuta dobio prvi set 6:3. U drugom setu Karlović je zaigrao daleko bolje i primirio je Australca. Karlović je u drugom setu dva puta uzeo servis svom suparniku, kod 3:2 i 5:2 te za 28 minuta dobio drugi set.

U odlučujućem, trećem setu Karlović je imao dvije break lopte u drugom gemu te još dvije pri vodstvu 3:2, no Kyrgios se oba puta spasio. Treću priliku ‘div sa Šalate’ je dočekao u osmoj igri i ovoga puta nije pogriješio. Odigrao je sjajno i poveo 5:3, a potom na svoj servis bez izgubljenog poena zaključio set, a time i meč.

Karlović će u polufinalu igrati protiv Amerikanca Tennysa Sandgrena koji je pobijedio Argentinca Guida Pellu 4:6, 7:5, 6:3. Bit će to njihov prvi međusobni susret.