Ova je enkripcija dostupna još od siječnja ove godine, ali je bila opcionalna tj. na “opt-in” principu što znači da nije uključena po defaultu već ju svaki korisnik mora ručno aktivirati.
Za one koji su dio testne grupe, njihovi će razgovori biti automatski end-to-end kriptirani. To znači da bilo kojem razgovoru između osoba ne može pristupiti Meta niti bilo tko drugi. Jedini način na koji Meta može vidjeti te poruke je ako ih jedan od korisnika prijavi tvrtki iz bilo kojeg razloga, piše Bug.hr.
Osim enkripcije razgovora, Meta također testira i sigurnu pohranu na Androidu i iOS-u. Ova značajka pomaže napraviti sigurnosnu kopiju šifriranih razgovora u slučaju gubitka telefona ili vraćanja povijesti poruka na novi uređaj koji podržava end-to-end enkripciju.
Šifrirane sigurnosne kopije mogu se zaštititi PIN-om, a taj se PIN može pohraniti na uslugu kao što je Google Drive ili iCloud dok se sigurnosne kopije spremaju isključivo na Metinim vlastitim poslužiteljima.
(www.jabuka.tv)
Europska unija mogla bi postati svjetski predvodnik u ograničavanju društvenih mreža djeci. Prijedlog, koji predvodi…
[gallery ids="759432,759431,759434,759433,759435"] Jak vjetar koji je u četvrtak poslijepodne počeo puhati u Doboju uzrokovao je…
Kineski proizvođač automobila BYD prvi je put prodao više električnih vozila u Europi nego Tesla,…
Osjećate li se iscrpljeno već sredinom radnog dana? Možda je vrijeme da uvedete kratke, ali…
Policijska uprava Mostar priopćila je u četvrtak da tradicionalna organizirana šetnja maturanata gradom nije dopuštena…
Hrvatski kapetan Luka Modrić (39) oprostio se od Real Madrida, a španjolski list Relevo piše…