Evo koliko je Čilić zaradio ulaskom u finale Wimbledona

Prvi put u karijeri Marin Čilić zaigrat će u finalu wimbledonskog turnira. Tri godine u nizu bio je zaustavljan u četvrtfinalu, a ove je godine učinio već dva koraka više. U polufinalu je sa 6:7 (6), 6:4, 7:6 (3), 7:5 pobijedio Amerikanca Sama Querreya, u ovom trenutku 28. tenisača svijeta.

Finale je u nedjelju u 15.00 sati, a Marin je već osigurao 1200 ATP bodova i 1.100.000 funti (nešto manje od dva i pol milijuna maraka).

Hercegovac je rekorder od početka tzv. ”Open ere” u tenisu (od 1968. godine) kada su u pitanju pokušaji dolaska u prvo finale Wimbledona. Naime, Međugorac se iz 11. puta plasirao u finale ovog natjecanja, a zanimljivo, njegovom današnjem protivniku ovo je bio 10. Wimbledon, no ostao je ”kratkih rukava”, prenosi Večernji List.

Čilić je prvi Hrvat u finalu Wimbledona nakon 2001. godine i Gorana Ivaniševića koji ga je tada u svom četvrtom finalu osvojio.