Egipat porazio lošu BiH, Salah se poigravao sa Zmajevima!

Prva utakmica nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine u 2014. godini nije završila dobro po izabranike Safeta Sušića. Na stadionu Tivoli u Innsbrucku Egipat je svladao bh. nogometaše s 2:0.

Pred punim tribinama Tivolija, na kojima su navijači BiH bili u najvećem broju, Sušićeva momčad dominirala je u prvom poluvremenu i propustila nekoliko odličnih prilika, najčešće preko Senada Lulića.

Poluvrijeme utakmice obilježio oproštaj Samira Muratovića od dresa BiH. Njemu su predstavnici Nogometnog saveza BiH uručili priznanje za doprinos u kreiranju brenda “Zmajeva” i igranje za bh. nacionalni tim.

No u drugom je nominalnog domaćina potopio Mohamed Salah. Igrač Chelseaja prvo je asistirao Gedu za vodeći gol, a onda i sam matirao Asmira Begovića.

Bio je ovo drugi uzastopni poraz reprezentacije BiH, ali i treći ako brojimo samo prijateljske utakmice.

Treba reći da je BiH bila oslabljena zaMiralema Pjanića kojeg je Sušić ipak odlučio poštedjeti.