Dudić: Dušebrižnici mogu odmoriti koji dan; Žižović: Moramo vidjeti gdje su problemi

Velež je u derbiju drugog kola Premijer lige BiH na stadionu Rođeni s 2:0 svladao gradskog rivala Zrinjski.

Po završetku utakmice održana je zajednička konferencija za medije, gdje su se obratili treneri obje momčadi, Feđa Dudić s jedne strane, a s druge Mladen Žižović.

Imali smo pad u prvom poluvremenu gdje je Zrinjski imao incijativu, imalu su priliku koju je Bobić obranio. Što nismo naplatili na Grbavici, naplatili smo večeras, zatvorili smo im najbolje igrače, momcima mogu samo čestitati, bacali su se na glavu, imali smo previše motiva, rekao je Dudić.

Osvrnuo se i na kritike poslije utakmice sa Željezničarom.

Nakon devet mjeseci izgubimo jednu uakmicu, hajde što nas pljuju drugi, već nas pljuju i ovi naši navijači, takve neću nazvati navijačima Veleža. Jedva su dočekali jedan poraz pa da omalovažavaju sve što se radi, tako da će dušebriznici odmoriti koji dan, kazao je Dudić koji je pobjedu posvetio igračima i istinskim navijačima Veleža, posebice Red Armyja te predsjedniku Šemsudinu Hasiću.

U sljedećem kolu koje se igra sredinom sljedećeg tjedna Rođene čeka novi hercegovački derbi i to protiv Širokog Brijega na Pecari.

Rekao sam da je danas najbitniji rezultat, napravili smo sami sebi pritisak. Nije sramota izgubiti od Željezničara na Grbavici. U Širokom Brijegu ćemo sigurno biti rasterećeniji, bit će to opuštenije nego danas, poručio je trener Veleža.

Žižović: Moramo potražiti probleme u svojim redovima

Trener Plemića Mladen Žižović čestitao je Rođenima na pobjedu te dodao kako je evidentirao trenutni problem u svojoj momčadi.

Feđa Dudić i Mladen Žižović sportski i korektno su se odnosili jedan prema drugome

Čestitam Veležu na pobjedi, u prvom poluvremenu smo stvarali prilike, ali smo primili nespretan pogodak koji je odveo utakmicu u smjeru u kojem nismo željeli. Morat ćemo potražiti probleme u našim redovima, jer nismo bili pravi. Ali što da se radi, takav je sport. Imat ćemo u srijedu popravni, kazao je Žižović.

Posljednjih 30-ak minuta svjesno smo rizikovali, spustili smo Bilbiju na poziciju koja nije njegova, pokušali smo što je u našoj moći, ali smo doživjeli poraz, vjerojatno će biti kritika jer je to došlo protiv našeg najvećeg protivnika. Evidentirali smo problem u veznom redu trebamo ga riješiti, dodao je on.

Sljedeći ispit za Zrinjski je već u srijedu kada će Plemići dočekati Radnik iz Bijeljine.

Mostarski derbi: Zrinjski pritiskao, ali Velež zabijao i na kraju slavio