Druga liga FBiH Jug: Tri isključenja u susretu Posušja i Gruda, Neum slavio u Ljubuškom

Susretima 1. Kola proteklog je vikenda započela nova sezona na drugoligaškom nogometnom jugu.

U središtu pozornosti bio je susjedski derbi Posušja i Gruda, kojeg je na Mokrom Docu pratilo nešto manje od 300 gledatelja, a domaćin je slavio minimalnu pobjedu od 1:0.

Danijel Begić je imao prvu veliku priliku u 17. minuti, ali nije zabio, baš kao ni na drugoj strani Mario Mikulić u 36. minuti kada se našao sam ispred vratara domaćih.

Upravo je Mikulić bio jedan od dvojice isključenih igrača nakon što su se igrači fizički obračunali, a pored njega sudac Drago Tabak put u svlačionicu poslao je i domaćem igraču Džebi.

Domaćin je u 59. minuti stigao do toliko željenog zgoditka kada Dominik Begić, najbolji igrač i strijelac općinske malonogometne lige u Posušju, glavom pogađa na asistenciju Tonija Kovača.

U 71. minuti isključen je i Ivan Logara u redovima Gruđana, pa su oni ovaj susjedski derbi okončali s devet igrača.

Domaću pobjedu od 1:0 ostvario je i Tomislav protiv Stoca, povratnika u drugoligaško društvo, dok je Neum u gostima s minimalnih 1:0 bio bolji od Sloge u Ljubuškom.

Drugu gostujuću pobjedu slavila je Sloga iz Uskoplja porazivši u Jablanici domaću Turbinu sa 4:2 što je ujedno bio najefikasniji susret ovog 1. Kola.

Veliko zanimanje vladalo je na utakmici u Buturović polju gdje je domaći Klis sa 2:0 pobijedio Troglava 1918 iz Livna i time nagovjestio svoje ambicije osvajanja titule prvaka. Husrep je već u 3. minuti zabio za vodstvo domaćih, a desetak minuta prije kraja pobjedu drugim pogotkom potvrdio Kudra.

Rama je istim rezultatom na domaćem terenu bila bolja od Branitelja, dok je Cim slavio protiv Brotnja 2:1. Slobodna je bila Kamešnica.

Rezultati 1. Kola:

Cim – Brotnjo 2:1, Posušje – Grude 1:0, Klis – Troglav 1918 2:0, Sloga (Lj) – Neum 0:1, Turbina – Sloga (U) 2:4, Rama – Branitelj 2:0, Tomislav – Stolac 1:0. Slobodna je bila Kamešnica.