Donna Vekić u polufinalu San Josea

Hrvatska tenisačica Donna Vekić plasirala se u polufinale WTA turnira u San Joseu pobjedom u dva seta (7-5 i 6-0) protiv Amerikanke Kristie Ahn u četvrtfialu nakon sat i 27 minuta igre.

Vekić je svoj prvi meč protiv Amerikanke otvorila slabije. Izgubila je svoj početni udarac već u drugom seris gemu, te se nakon pola sata igre našla u zaostatku 3-5.

U preostalih sat vremena samo je naša tenisačica osvajala i bilježila gemove na semaforu.

Spasila je jednu set loptu i onda upisala devet gemova zaredom za svoje peto polufinale godine. Do sada je dva puta slavila i dva puta gubila u polufinalima.

Vekić će u polufinalu igrati protiv Bjeloruskinje Arine Sabalenke, prenosi Gol.hr.

Bit će to njihov četvrti međusobni susret, a sva tri prethodna dobila je Osječanka.