Dominaciji nema kraja – Široki Brijeg i ove godine osvojio turnir “Blago Zadro”

Momčad NK Široki Brijeg sedmu godinu zaredom igrala je finale Memorijala Blage Zadre i po sedmi put podignula pobjednički trofej na isto toliko turnira koji se u Borovu naselju igraju u spomen na legendarnoga hrvatskog generala.

U ovogodišnjem finalu svladali su hrvatskog prvoligaša Cibaliju nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca (4:3).

Za najboljeg igrača ovogodišnjeg turnira proglašen je Josip Ćorluka koji je postigao pogodak (kao i u polufinalu) za poravnanje u finalnom susretu, dok je za Vinkovčane pogodio Marko Dabro koji je proglašen za najboljega strijelca s dva postignuta zgoditka.

Iako je Luka Bilobrk u finalu obranio dva jedanaesterca, za najboljega vratara turnira proglašen je Antonio Tuta iz momčadi domaćina.

Dabro je u 24. minuti bio strijelac za Vinkovčane u regularnih 90 minuta, a desetak minuta nakon toga poravnao je Ćorluka jednim uistinu lijepim pogotkom.

Ključna osoba u raspucavanju s bijele točke bio je Luka Bilobrk, koji je obranio dva udarca Vinkovčanima. Sigurni realizatori s bijele točke za Široki Brijeg bili su Josip Ćorić i Dino Ćorić te Bernardo Matić (promašili su Luka Begonja i Edi Baša).

Široki Brijeg je današnju utakmicu započeo u sastavu: Bilobrk – Kožul, Nikić, Marić, Ćorluka, Miličević, Bralić, Ivanković, Vukoja, Wagner, Baraban.