Domagoj Bošnjak prvak BiH u šahu

Domagoj Bošnjak iz Šahovskog kluba Široki Brijeg postao je prvak Bosne i Hercegovine u konkurenciji do 16 godina na Prvenstvu BiH.

Ivan Matijević zauzeo je treće mjesto u istoj konkurenciji, a Dario Sesar bio je drugi u kategoriji do 18 godina. Ante Pehar zauzeo je treće mjesto u uzrastu do 12 godina.

6 komentara

• Kakva je ovo vijest, 12 ljudi u državi igra šah i onda je kao vijest da je ovaj lik prvak, vau bravo majstore. Lako je u šahu biti prvak, nek dečko pokuša s karateom ili nekim drugim individualnim športom gdje je konkurencija puno jača.

• Kretencino šah je jedna od najtezih igara. Kakav karate svako ziv tamo osvaja medalje jer je malo ucesnika u svakim kategorijama, u šahu ce dijete od 12 godina igrat protiv velemajstora, a u karateu onaj od 50 KG nikad se nece borit protiv onog koji je 10 godina stariji i duplo tezi…Trema ti je u stomaku cijelo vrijeme dok igras partiju 😉

• ima idiota svakakvih,on prica o necemu o cemu se uopce ne razumi,cestitke svima! karate,hahahahahha,trenirao sam 2 godine i poosvajao medalja i medalja,poceo igrat sah i jos nista..:(